TFF 1. Lig
Giriş Tarihi : 21-03-2020 12:13   Güncelleme : 21-03-2020 12:13

Küme Düşme Kalkacak mı? Alınan Karar!

Dünyayı etkisine altına alan koronavirüs futbolu da vurmuş durumda. Avrupa'nın birçok ligi askıya alındı, Türkiye Süper Ligi de ileri bir tarihe ertelendi. Bundan sonra yaşanacak süreç konusunda çalışmalar devam ederken, bu sezon Süper Lig'de küme düşme olmaması teklifi gündeme oturdu. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, gündeme getirilen bu teklifi TFF'ye bildirilme kararı alındığını açıkladı..

Küme Düşme Kalkacak mı? Alınan Karar!

Süper Lig'in koronavirüs tehdidi sebebiyle ertelenmesinin ardından bundan sonra nasıl bir yol haritası çizileceği merak konusu olmuştu. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, futbolcu maaşları konusu ve bu sezon küme düşme kaldırılsın teklifiyle ilgili konuştu.

Mehmet Sepil, futbolcu maaşları konusunda da önemli sorunların olacağını belirtti. Sepil, "Oyuncularımızın çoğunun kontratı Mayıs'ta bitiyor. Bu, Avrupa'nın da sorunu. Türkiye'deki mevcut kontratlara göre bizim için sorun yok. Burada sözleşmeler otomatik ligle birlikte uzuyor. Bunun bir de finansal yönleri var. Ücretlerin ödemesi uzatılmalı mı, bu konuda yardım alıyoruz. Bunu sadece bütün ligler yaşıyor. En gerçekçi yaptırımları uygulayacağız.  FIFA'nın tutumunu merak ediyoruz" diye konuştu.

DÜŞME KALDIRILSIN
Kulüpler Birliği toplantısında 6-7 kulüp başkanının "Bu sezon küme düşme kaldırılsın" şeklinde görüş bildirdiği öğrenildi. Bu sadece konuşma düzeyinde kalırken, gündeme getirilen teklifi, ilerleyen günlerde  TFF'ye de bildirme kararı alındı..

Kaynak: FotoMaç