Özdemir, Ali Koç'un taraftarı politize ettiğini düşünüyor

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in Ali Koç'a çok kızgın olduğunu. Hatta Ali Koç'un Fenerbahçe taraftarını politize ettiğini düşündüğünü yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF) Başkanı Nihat Özdemir'in bir konu nedeniyle çok rahatsız olduğunu iddia etti.

"Hatta ‘rahatsız’ sözü bile tam anlamıyla karşılamıyor. 'Kızgın, öfkeli ve kırgın' Çünkü futbol camiasını ciddi şekilde yaralayan bir durumla karşıya" diyen Çekirge, TFF Başkanı Özdemir'in rahatsızlık duyduğu konuyu anlattığı yazısı şöyle:

Peki nedir bu durum? Önceki gün kendisine çok yakın bir isimle sohbet ederken öğreniyorum.. Özdemir’in sıkıntısının adı şu:

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un futbolu siyasete karıştırması... Taraftarı belirli isimlere karşı yönlendirmesi...

Özdemir bu olayın devam etmesi halinde futbol camiasının giderek politize olmasından korkuyor. Önceki gün çok yakınındaki birkaç isme bu durumu şöyle özetlediğini öğreniyorum:

Bakın bu gidiş hiç iyi değil. Statlarda taraftarı politik tezahürata hazırlayacak konuşmalar yapılıyor. İşte cumartesi günü Fenerbahçe Divan Kurulu’nda yaşanan olay... Saat 11.00 de toplanan divan kurulunda başkan Ali Koç tam 1.5 saat konuşuyor. İşte meselenin ince noktası da bu konuşmadır.

Özdemir'in dost ortamında dile getirdiği bu sözlere bir kişinin "Nedir o ince nokta" diye sorduğunu aktaran Çekirge, yazısında şu ifadelere yer verdi:

Nihat Özdemir anlatmaya devam ediyor ve diyalog şöyle sürüyor:

Arkadaş, başkan Ali Koç 1.5 saatlik konuşmasının neredeyse 1 saatini kimlere ayırıyor biliyor musunuz? TFF Başkanı olarak ben Nihat Özdemir’e... Sonra Trabzonspor’a... Sonra... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a... Sonra Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a... Bir divan konuşması böyle olunca sonuç da böyle oluyor işte... Taraftar resmen maç öncesi kuruluyor.

Nihat Özdemir, yakın dostlarına o ince noktayı şöyle anlatıyor:

Yani bu divan konuşmasında başkan Ali Koç sinyali veriyor zaten. Alanya maçı öncesindeki divan konuşmasında 1 saate yakın bu isimleri konuşunca... İsim isim suçlarcasına verince... Taraftar zaten bilenmiş oluyor. Maça dolmuş olarak geliyor. Daha açığını söyleyeyim; taraftar divan kurulundaki konuşmayla hazırlandığı ve dolduğu için, Alanyaspor maçında penaltı kararı olsa da olmasa da hatta Fenerbahçe maçı kazansa da o taraftar bu yönlendirmeyle yine böyle bağıracaktı. İşte kötü ve tehlikeli olan budur. Türk futbolu adına beni rahatsız eden, üzen, sıkan şey budur..

"Evet, Nihat Özdemir’in yakın çevresinden öğrendiklerim böyle" diyen Çekirge, yazısını şöyle sonlandırdı:

Tanıdığım Özdemir, kavgayı, çekişmeyi, sinir savaşını değil, barışı, müzakereyi çözümü seçmiş bir insandır. Ama eğer haksızlığı görürse ve uyarılarına rağmen yanlış devam ederse, sonuna kadar üzerine gitmekten de çekinmez. Benim de son günlerde aldığım izlenim şu:

Nihat Özdemir futbolun bu derece politize edilmeye çalışılmasından dolayı son derece rahatsız. Hatta böyle giderse... yakında kendi ağzından çok daha keskin bir çıkış duyarsanız hiç şaşırmayın.

14 Şubat 2020 İstanbul- Süper Lig


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Spor 46 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Spor 46 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


TÜRKİYE MARKALARI

Spor 46, İstanbul ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (533) 054 28 28
Reklam bilgi