Süper Lig
Giriş Tarihi : 10-02-2020 18:35   Güncelleme : 10-02-2020 18:35

Mustafa Reşit Akçay'dan olay sözler! Umarım Trabzonspor Şampiyon olur

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, canlı yayında yaptığı açıklamada "Umarım Trabzonspor şampiyon olur" dedi.

Mustafa Reşit Akçay'dan olay sözler! Umarım Trabzonspor Şampiyon olur

Mustafa Reşit Akçay açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:

“ Trabzonspor için bence o sene bu sene! En fazla yaklaştığı sene bu sene. Umarım Trabzonspor şampiyon olur. Hüseyin Hoca’nın da bunu başaracak gücü var. Umarım Trabzonspor, Trabzon kentiyle bunu başarır. Kentin ve ülke futbolunun buna ihtiyacı var. Trabzonspor’un şampiyon olması sadece Trabzon kentinin şampiyonluğu değil, bence ülke futbolunun kazanması… Bursaspor’un şampiyonluğunda olduğu gibi… Bu durum çok az oluyor. Bu da dünyada Türk futbolunun kalitesinin artmasını sağlayacaktır. Ben fotoğrafa geniş bakıyorum. Açıklamalarım Trabzonlu olduğum için şovenist olarak yorumlanabilir. Bu açıklamaları şovenist olarak yapmadım, sadece fotoğrafa büyük baktım.”

Mustafa Reşit Akçay, Ankaragücü takımının durumu ile ilgili ise “Yeni transferlerimizle birlikte uyum sağlamaya çalışıyoruz. Bu bir süreç, bunu mümkün oldukça erken çözümlemeliyiz, ligin boyu da kısalıyor. Sahada birbirine yardım eden yapıya bürünmeliyiz. İç sahada çok zorlu maçlarımız var, deplasmanda da zorlu rakiplerle oynayacağız. Umarım her şey istediğimiz gibi gider ve lig sonunda mutlu sona ulaşırız” değerlendirmesinde bulundu.