Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 09-07-2013 17:18   Güncelleme : 09-07-2013 17:18

GAZETECİLER BOWLİNG’TE YARIŞTILAR

PİAZZA AVM tarafından düzenlenen Basın Bowling Turnuvası’nın Şampiyonu Memleket Gazetesi oldu.

GAZETECİLER  BOWLİNG’TE YARIŞTILAR

Dünyanın modasını ve eğlencesini Kahramanmaraş ve çevresinin ayağına getiren PİAZZA Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin organize ettiği ve toplam 16 ulusal, yerel ve bölgesel basın kuruluşunun katıldığı ‘’Basın Bowling Turnuvası’nın şampiyonu Memleket Gazetesi oldu.

Kentin sosyal yaşamına renk katan Kahramanmaraş PİAZZA Alışveriş ve Yaşam Merkezi,önce kurum içi ardından kurumlar arası bowling turnuvaları ile alışverişi eğlenceli hale getirirken,heyecan ve tatlı rekabet yaşatıyor.

İlki Valilik personeli arasında gerçekleştirilen turnuvanın ikincisinde gazeteciler yarıştı. Kalemleri yerine bilek güçlerini konuşturan gazeteciler, turnuvaya büyük ilgi gösterdi.Kurum iç ve kurumlar arası birlik, dayanışma ve kardeşliğin güçlendirilmesi amacını taşıyan turnuvanın basın ayağında, her basın kuruluşundan birer takım 5’er kişilik ekiple katıldı.

Turnuvaya, İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA), Kahramanmaraş Kent Gazetesi, Memleket Gazetesi, Objektif Gazetesi, Yorum Gazetesi,Akşam Postası, Başbaşa Radyo Programı,Bugün Gazetesi, Manşet Gazetesi, Spor 46, Kent Haber Gazetesi, Aksu TV, Maraş Aktüel, Akdeniz Gazetesi ve Objektif Gazetesi’nden oluşan 16 takım katıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz,AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kahveci ile MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı da turnuvaya Başbaşa Radyo Programı adına katılarak, program yapımcıları Fatih Alper Gültepe ve Kürşad Kerem Akçakele ile birlikte yarıştılar.

-KEMAL SAYIN VE EKİBİ-

Kahramanmaraş Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Sayın,Ersoy Sevinç, Erdal Sayın, Metin Yanar ve Oğuzhan Dertli’den oluşan Memleket Gazetesi takımı110 puanla şampiyon odu.

Turnuvada , Oğuzhan Özkayın, Nuri Özkayın, Ebru Sema Akkurt, Zennur Akbulut veMuhammed Atıcı’dan oluşan Kent Haber Gazetesi 106 puanla ikinciliği elde etti.

Ayhan ATEŞ, Cemil Kılıç, Ahmet Gedemenli, Metin Kuter ve Ertekin Güleç’ten oluşan Akdeniz Gazetesi ekibi ise 99 puanla üçüncü oldu.

Başbaşa Radyo Programı’nın ‘’en iyi organizatör’’ takım olarak dikkati çektiği turnuvada, dereceye girenlere ödülleri Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ve Piazza AVM Müdürü Serbülent Tekinşen tarafından verildi.

-TATLI REKABET-

Turnuvada gazetecilerle birlikte yarışan ve sosyal kişiliği ile dikkati çeken Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, yarışma sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Piazza yöneticilerini böyle bir organizasyonu düzenlemelerinden dolayı kutladı.

Başkan Poyraz, ‘’Böyle bir alışveriş merkezi şehrimiz için zaruri bir ihtiyaçtı, bundan dolayı Piazza Avm'yi Kahramanmaraş'a kazandıran Rönesans grubuna teşekkür ediyorum. Özellikle Avm'nin içerisinde böyle oyun alanlarının olması ve buraların adeta dolup taşması bizleri oldukça memnun ediyor’’ dedi.

MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı ise, günün stres ve yorgunluğunu bowling turnuvasında atmanın oldukça keyifli olduğunu belirterek,‘’Piazza Avm'nin böyle bir turnuvayı organize etmesi ve basınla biz siyaset insanlarını bir araya getirmesinden dolayı son derece mutlu oldum. Bu gibi organizasyonları şehir insanımızla buluşturan Piazza Avm yöneticilerini ayrıca kutluyorum’’ dedi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Kahveci de, ilk kez bowling oynadığını belirterek, ‘’Benim için başarılı bir başlangıç oldu. Bu organizasyonda emeği geçen arkadaşları kutluyor, ayrıca değerli hemşerilerimizin Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum ‘’ dedi.

KAHRAMANMARAŞ İL TURNUVASI

İlki valilik, ikincisi gazeteciler arasında gerçekleştirilen turnuva Ramazan Bayramının ardından diğer kurumlar arasında devam edecek. Kurumların tamamlanmasının ardından her turnuvanın ilk 3’e giren takımları Kahramanmaraş İl Turnuvası’nda yarışacaklar.