Voleybol

İŞTE K.MARAŞSPOR’UN YENİ HOCASI

Spor Toto 2. lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Kahramanmaraşspor'da teknik direktörlüğe Yavuz Hastoprakçılar getirildi.

İŞTE K.MARAŞSPOR’UN YENİ HOCASI

Kulüp başkanı Fatih Ceyhan, Hanifi Mahçiçek Spor Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Sarıyer mağlubiyetinin ardından yollarını ayırdıkları teknik direktör Orhan Şerit'in yerine yardımcı antrenör Yavuz Hastopraçılar ile devam edeceklerini belirtti.

Takımın başına yardımcı antrenör Hastoprakçı'nın getirildiğini ifade eden Ceyhan, "Kendisi, bizim inandığımız ve güvendiğimiz biridir. Bu güzel oluşumun sahaya da yansıyacağına inanıyorum. 5 yıl Kahramanmaraş'ta görev yapmış şehrimizi ve camiamızı çok yakından tanıyor. Beklentileri ve takımın yapısını çok iyi tanıyor. Kendisi Kahramanmaraşlı yardımcılar ile çalışacak. Kahramanmaraşspor'a yıllarca hem futbolcu hem de antrenör olarak emek veren Ferhat Özdemir ve yine kendisi gibi Kahramanmaraşspor'da hem futbol oynamış hem de kaleci antrenörü olarak çalışmış Ahmet Bayrakçı ile beraber çalışacaklar. Ekibimiz birlikte çalışmaktan mutlu. Birbirlerini iyi tanıyorlar ve el ele çalışacaklarına inanıyoruz. Futbolcularımız ve şehir kamuoyu da bu ekipten yanaydı. Biz de beklentilere ve yoğun istişarelere göre ortak bir karar verdik. Hem şehrin istediği hem de bizim ve oyuncu kadromuzun istediği gibi oldu. Allah utandırmasın" dedi.

Hastoprakçılar ise Kahramanmaraşspor'u daha üstlere taşımak için mücadele edeceğini ifade etti.Bundan sonra daha farklı bir Kahramanmaraşspor'u izletmeye çalışacaklarını vurgulayan Hastoprakçılar, "Daha ofansif ve agrasif bir futbol ortaya koyacağız. Bunun yanında devre arasında 3-4 oyuncu takviyesine ihtiyacımız olduğunu da belirtmek istiyorum. Takviyeleri de gerektiği gibi yapacağız. Önümüzde yapacak tek şey mevcut kadromuzu mental ve taktik olarak daha hazır bir hale getirip devre arasına kadar takımı taşıyabildiğimiz kadar üst sıralara taşıyacağız. Bana güvenen başta kulüp başkanımız Sayın Fatih Mehmet Ceyhan ve Kahramanmaraşspor camiasına teşekkür ediyorum. Bu güveni boşa çıkarmamak için gecemi gündüzüme katarak hizmet edeceğim"şeklinde konuştu.