Kategorilenmemiş

MARAŞ’IN GÜCÜ GECEYE YANSIDI

Kahramanmaraş futboluna bayan takım adı altında başlayarak yıldız gibi parlayan Maraşgücüspor kulübü “Sporla Engelleri Yıkın Mutluluk Yakın Projesi” adı altında Sanat gecesi düzenledi.

MARAŞ’IN GÜCÜ GECEYE YANSIDI

Kahramanmaraş’ın aktif spor kulüplerinden Maraşgücüspor Kalkınma bakanlığı Sosyal destek programı (SODES) tarafından finanse edilen ve Maraşgücüspor tarafından yürütülen “Sporla Engelleri Yıkın Mutluluk Yakın” Projesi kapsamında Dumlupınar Ortaokulu ile birlikte Sanat, Spor ve Şiir Şöleniyle unutulmaz bir gece yaşattı. 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde yılsonu etkinliği olarak Dumlupınar Ortaokulu ve Maraşgücüspor okulunun düzenlemiş olduğu Sanat gecesi yoğun katılımla gerçekleştirildi. 17 Haziran Salı günü saat 19.00 Kahramanmaraş Onikişubat ilçesi Necip Fazıl Kültür Merkezinde unutulmaz bir geceye ev sahipliği yapan Maraşgücü kültür sanat gecesinde Halk oyunları, şiirler, Maraşgücüspor Kulübü tanıtım slayttı, bağlama ziyafeti, piyes çalışması, ozanlardan atışma ve türküler ve plaket töreni ile izleyicilere muhteşem bir gece yaşattı.

AVERE İLE MEST ETTİ

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde “Sporla Engelleri yıkın Mutluluk Yakın”projesi kapsamında Maraşgücü Spor Kulübü ve Dumlupınar ilkokulun düzenlediği Sanat gecesinde Kahramanmaraş'ın yetiştirdiği ses sanatçılarından Ümit Palta Söz Müzük Ferdi Tayfura Ait “Avareyim” ve " Banada Söyle " adlı parçayı seslendirerek izleyicileri coşturdu. Özellikle “Avareyim” parçası ile izleyicileri mest eden Ümit Palta alkış yağmuruna tutuldu.

“İYİ SPORCUDAN ÖNCE İYİ BİREYİ ÖN KOŞUL OLARAK GÖRÜYORUZ”

Kahramanmaraş’ın Bayanlardaki gururu Maraşgücü spor Kulübü Başkanı Mustafa Dağlı,“ Bizi seven dostlarımız aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz” diye başladığı konuşmada her birine ayrı ayrı teşekkürlerini ileterek “ Kurulduğumuz günden bu yana tek bir sloganımız vardı. İyi sporcudan önce iyi karakterler, iyi ahlaklı bir insan olmayı ön koşul olarak görüyoruz ve bunun üzerine çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu geceyi tertip etmemizde bize büyük destek veren Sosyal Destek Programı (SODES) ve Doğu Akdeniz Kalkınma ajansı (DOĞAKA) tarafından tertiplenen onların sayesinde onların desteği ile organize edilen “Sporla Engelleri Yıkın Mutluluk Yakın” projesi kapsamında düzenlenen gece bundan dolayı ajansımızın yetkililerine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“HİÇBİR ŞEY TEK BAŞINA DEĞİLDİR”

Başarının hiç biri tesadüf değildir diyen Başkan Dağlı, “Spor Kulüplerine hizmet eden projemiz 5 farklı branşta yaklaşık 150 sporcumuza hizmet sunmuştur. Maraşgücüspor kulübü olarak bu çalışmalarımız Allah’ın izni ile devam edecektir. Burada öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Hiçbir şey tek başına değildir. Burada öncelikle bize çok yardımları dokunan Okul müdürüm, kıymetli arkadaşlarım, basınımızın güzide temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarımız ve taraftar guruplarımız iyi ki varsınız hepinize çok teşekkür ediyorum. İyi ki bizi bu gecemizde yalnız bırakmadınız. Hepinize ne kadar çok teşekkür etsek azdır. Geleceğimizin teminatları olan Geçlerimiz bizleri için değerlidir. Biz Kahramanmaraş’ta bir ilk olan bayan futbol takımı olarak bir ilke imza attığımızı düşünüyoruz. Bu ilki gerçekleştirirken sosyal yaşamı da bir kenara bırakmadık. Gençleri spora alıştırırken sosyal hayata da hareketlilik getirmeye çalıştık. SODES kapsamında güzel bir etkinlik düzenledik inşallah önümüzdeki hafta içerisinde bu etkinliği gerçekleştirdiğimize inanıyoruz” diye konuştu.

“GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAĞIZ”

Kulüp olarak Kahramanmaraş’ta futbolda ilk bayan kategorisini açtıklarını ve daha sonra spor okulu ile birlikte Erkeklere de hizmet verdiklerini ifade eden Dağlı, bunun meyvelerini de son iki yılda elde ettikleri Türkiye dereceleri ile aldıklarını söyledi. Açılan kursların öğrenciler için çok önemli olduğunu anlatan Dağlı, spor eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel aktivitelerle sporcuların gelişimine önemli katkı sağladıklarını ifade etti. Teknik kadro olarak uzman ekiple çalıştıklarını dile getiren Dağlı, bayanlar için de bayan antrenörün olduğunun altını çizdi. Yaz kursları ile ilgili bilgi veren Kulüp Başkanı Mustafa Dağlı, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Futbol kurslarımız kız-erkek Olmak üzere yer almaktadır. Maraşgücü Spor Kulübü şeması içerisinde Futbol kursunun özel bir yeri vardır. Çünkü Maraşgücü Spor Kulübü için Futbol kursu bir eğitim yuvasıdır. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın topluma faydalı gençler olarak yetişmesi için oluşturduğumuz eğitim programı ‘iyi futbolcudan önce topluma sağlıklı bireyler’ yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Futbol kursumuz kelimenin tam anlamıyla bir kurstur” ifadelerini kullandı.