Voleybol
Giriş Tarihi : 26-11-2014 12:09   Güncelleme : 26-11-2014 12:09

İTALYA İLE DOSTLUK KÖPRÜLERİ

Kahramanmaraşspor ve İtalya’nın Barletta takımı arasında İtalya’da dostluk rüzgârı esti. İki kulübün başkanı birbirlerine forma hediye ettiler ve maçı birlikte izlediler.

İTALYA İLE DOSTLUK KÖPRÜLERİ

Kahramanmaraşspor ve İtalyan temsilcisi Barletta arasında dostluk rüzgarları İtalya’da esti. Geçtiğimiz günler duyurduğumuz yakınlaşma iki kulüp başkanını İtalya’da bir araya getirdi. Barletta Kulüp Başkanı Gıuseppe Perpıgnano ve Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan İtalya’da bir araya geldiler. Dostluk mesajlarının verildiği buluşma da iki kulüp başkanı da birbirlerine kendi kulüplerinin formalarını hediye ettiler.

Buluşmanın ortak mesajı ise iki kulüp arasında bir dostluk sağlamak ve bu sayede iki ülke arasında futbol kulüpleri aracılığı ile kardeşlik bağları kurmak. İtalya Kahramanmaraş’a yakın bir ülke. Kahramanmaraş’tan yapılan ihracatın neredeyse tamamı İtalya’ya yapılıyor. Ticari ilişkilerin bu kadar iyi olduğu bir ülke ile futbol aracılığı dostluk ve kardeşlik köprüleri kurmakta iki ülkeyi birbirine daha da çok yakınlaştıracak.

Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, “Ben işlerim dolayısıyla sürekli İtalya’ya gidiyorum. Orada çok iyi dostluklarımız var. Barletta kırmızı-beyaz renkleri ile bizim renktaşımız bir takım. Bulunduğumuz lig seviyesi de aynı. Biz futbol vesilesi ile iki ülke ilişkilerine ve Kahramanmaraşspor’umuzun başka ülkelerde de dostluk kurmasını amaçlıyoruz. Bu vesile ile geçtiğimiz hafta İtalya’da Barletta Başkanı Sayın Gıuseppe Perpıgnano ve Sportif Menajer Davide Cascella ile bir araya geldik. Çok güzel bir görüşme oldu ve dostluk köprüleri kurduk. Hedefimiz iki kulübü kardeş kulüp yapmak. Bunun için görüşüyoruz. Bu kardeşlik bağı kapsamında ileride Kahramanmaraşspor’umuzu İtalya’da bir dörtlü turnuvaya da götürebiliriz. Bu da bizim için farklı bir deneyim olur. İtalya’da bizimle yakından ilgilenen ve misafirperverlik yapan Barletta Başkanı Sayın Gıuseppe Perpıgnano ve Sportif Menajer Davide Cascella’ya teşekkür ediyorum”dedi.