Amatör Branşlar
Giriş Tarihi : 05-08-2015 01:34   Güncelleme : 05-08-2015 01:34

FİDANSPOR GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

Fidanspor Kulüp Başkanı iş adamı Yalçın Çanakcı, birçoğu 3. Ligden 32 oyuncu ile anlaştıklarını ve ciddi bir yatırım yaptıklarını açıkladı.

FİDANSPOR GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

Kahramanmaraş’ın köklü spor kulüplerinden biri olan Fidanspor’u devir alarak büyük bir yatırım atağına geçen Çanakcı İnşaat yönetim kurulu başkanı iş adamı Yalçın Çanakcı, gazeteci Serdar Bursalı’ya konuştu.

Fidanspor’u devir alarak 5 yıllık büyük proje ile geleceğe taşımak istediklerini ifade eden iş adamı Yalçın Çanacı, “Fidanspor Kahramanmaraş’ın en köklü kulüplerinden biridir. Bizim de gönül verdiğimiz kıymetli bir camiadır. Zaten spora yakın bir insanım. İstişareler sonrası şehrimizin spor alanında ciddi bir yatırım ihtiyacı olduğunu da düşünerek Fidanspor’umuzu hak ettiği profesyonel liglere taşımaya karar verdik. Yolumuz uzun ve zor. Ama gidecek bu yolda bizimle birlikte yürüyecek koskoca Fidanspor camiası var. Taraftarlarımız şimdiden büyük bir heyecanla liglerin başlamasını bekliyor. Tesislerimiz tamamlanmak üzere, kendi antrenman sahamızı yapıyoruz. Oyuncularımız kendi tesislerimizde konaklayacaklar ve maçlara profesyonel kulüp yapısı ile hazırlanacaklar. Altyapı içinde büyük bir hamlemiz var. U11 kategorisinde şampiyon olduk. Bütün yaş gruplarında hedef kovalayan bir spor kulübü olacağız. İlk hedefimiz bu yıl BAL ligine çıkmak ve gelecek sezonda kısmet olursa 3. Lig hedefi ile yola çıkacağız”dedi.

Çanakçı: “En başta inanarak, azim ve istikrarla mücadele ettikçe, başarı kaçınılmaz olur. İnşallah bu şehri Kahramanmaraş’ın en eski kulübü Fidanspor’un kazandığı zaferlerle sokağa dökecek kutlamalara mazhar edeceğiz. Anlaştığımız oyuncularımızı Eylül ayında tanıtacağız. Kurumsal yapımızı tamamen bitirip, geleceğe daha emin adımlarla ilerlemek ve hedeflerimizi birer birer gerçekleştirmek istiyoruz”diye konuştu.

Devamı YORUM GAZETESİ'nde...