Amatör Branşlar
Giriş Tarihi : 23-11-2014 22:16   Güncelleme : 23-11-2014 22:16

K.MARAŞSPOR 3-2 KÜMBETSPOR

Kahramanmaraş Büyükler 1. Küme de heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Kahramanmaraşspor, Kümbetspor’u 3-2 mağlup etti.

K.MARAŞSPOR 3-2 KÜMBETSPOR

Kahramanmaraşspor’un amatör takımı ilk hafta Dumlupınar ile 2-2 berabere kalarak başladığı ligin ikinci haftasında Kümbetspor’u konuk etti. Maçın hemen başlarında kalesinde golü gören kırmızı-beyazlılar daha sonra açıldı Tayfun, Aziz ve Ozan’ın attıkları goller ile sahadan 3-2 galip ayrıldılar. Kümbetspor’da kaptan Harun ve savunma oyuncusu Harun kırmızı kart görerek oyundan ihraç oldular. Kümbetspor’da geçtiğimiz hafta da Ali Aşık kırmızı kart görerek oyundan atılmıştı.

Kahramanmaraşspor’da Tayfun, İsa, Ozan, Aziz, Furkan, Bilal ve Adem etkili oyunları ile göze batan isimler oldu. Kümbetspor ise bulduğu birkaç pozisyonda skoru değiştiremedi. Kırmızı kartlar sonrası oyun da temposu iyice düşen mavi siyahlılar eksik olmanın dezavantajı ile maçı son dakika yedikleri gol ile kaybettiler.

Maçın sonlarında 2-2 eşitlik ile girilirken Kahramanmaraşspor’lu Ozan takımına penaltı kazandırdı. Topun başına geçen İsa kaleciye takıldı. Bu defa kaleciden dönen topu da penaltıyı yaptıran Ozan tamamladı ve takımı galibiyete taşıyarak maça damgasını vurdu.