Spor Toto 2. Lig
Giriş Tarihi : 15-08-2014 05:10   Güncelleme : 15-08-2014 05:10

Aydemir, hedefimiz net “şampiyonluk”

Spor Toto 3. Lig 3. Gruptaki temsilcimiz Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’un teknik direktörü Recep Aydemir, “Bolu kampında takım planlamasındaki iskeleti oluşturmak için çalışmalar yapacağız” dedi.

Aydemir, hedefimiz net “şampiyonluk”

11 Ağustos Akşamı Kara yolu ile yola çıkan ve Salı günü çalışmalarına başlayan Mavi Fırtınanın Teknik Direktörü Recep Aydemir yaptığı açıklamada, 2014-2015 futbol sezonu öncesi çalışmalarımız sürüyor. 2. Etap kamp çalışmalarımız için Bolu’ya geldik. 10 gün sürecek olan Bolu kampı boyunca futbolcuların kuvvetlerini, dayanıklılıklarını ve akabinde yapılan hazırlık maçlarıyla oyuncuların durumlarını değerlendirme fırsatı bulacağız. Bize göre oldukça zor olan 1. etabı sakatsız ve mutsuz olmadan tamamlamak çok önemliydi. Bunu başarabildik. Şimdi 3 günlük iznin ardından daha güçlü, daha iyi, daha dinamik duruma gelmek için 2. etap kampına başladık. Bolu kampında takım planlamasındaki iskeleti oluşturmak için çalışmalar yapacağız. Gerek 18 gerekse 26 kişi içerisindeki rekabeti en üst düzeye çıkarıp hazır bir şekilde şehrimize geri dönmeyi planlıyoruz.”

“PLAY-OFF’A KALMADAN 2. LİG’E YÜKSELMEK İSTİYORUZ”

Son iki sezondur şampiyonluğa yaklaşan ancak play-off’lara kalarak bu şansıda değerlendiremeyen mavi-beyazlılar, bu sezon işi şansa bırakmak istemiyor. İlk etap kamp çalışmalarını Kahramanmaraş’ta tamamlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor, ikinci etap kamp çalışmalarına Bolu’da başladı. Bolu’da ilk çalışmalarına başlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’da Teknik Direktör Recep Aydemir’de hedefin şampiyonluk olduğunu vurguladı. Bu sezon play-off’a kalmadan şampiyon olmayı arzuladıklarını ifade eden Aydemir, transferlerin de bu yönde olduğunu kaydetti.

“HATALARIMIZDAN DERS ÇIKARIYORUZ”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’a şehrin de destek çıkması gerektiğini kaydeden Aydemir, “Geçen sezon hata yapmadığımızı düşünüyorum. Mutlaka ufak tefek hatlarımız olmuştur. Ders aldığımız hatalar mutlaka olacaktır. Bu noktada yeni bir takımdık. Bir önceki sezondan hiç oyuncu kalmayan yeni takımdık. Bu şekilde sezon geçirmek çok kolay olmadı. Yeni takımı bir araya getirmek belirli bir zaman istiyor. Özellikle futbol takımlarında bile yaklaşık 40 haftaya yakın bir süre beraber oynamaları gerektiği söylenir. Sezonun başında yaşadığımız sıkıntıları atlatmaya çalıştık. Finale kadar geldik, finalde kaybettik. Hakikaten kazanabileceğimiz bir maçtı. Ancak kaybettik. Birçok olumsuzluğa rağmen futbolcularımızın büyük bölümü buradalar. Geçen yıl çok şanslı bir dönem geçirdik. Geçen sezon futbol şanssızlığı inanılmaz bir şekilde yanımızdaydı. Hemen hemen her maç kırmızı kartımız oldu. Ben onu daha çok yeni bir takım olmamıza bağladım. Yeni bir takım olmamızın zorluklarını yaşadık. Geçen sezondan 11 tane arkadaş ile yola devam ediyoruz. Biz geçen sezonki hataya bir daha düşmemek istiyoruz. Hatalarımızdan ders çıkararak şehre layık bir takım çıkarmanın peşindeyiz” dedi.

“SEZON İÇERİSİNDE YAŞADIĞIMIZ SIKINTILARI YAŞAMAK İSTEMİYORUZ”

Takımın yavaş yavaş toparlanarak sezona hazırlandığını ifade eden Aydemir, “Yeni sezon için en azından bir iskeletimiz oluştu. Öncelikle giden arkadaşlarımızın yerine ilk etapta belirlediğimiz arkadaşlarımızı aldık. En azından giden arkadaşlarımızın yerini dolduracak tespit ettiğimiz arkadaşlarımızı takıma dahil ettik. Bundan sonraki süreçte de eksik olan bölgelerimizle alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Günler içerisinde bunları da yakinen göreceksiniz. Sezon içerisinde yaşadığımız sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. Bu tedbirleri alarak yolumuza çıkacağız. Futbolcularımız inşallah gerekenleri yapacaklar. Bizlerde onlara yol göstereceğiz. Yöneticilerimiz sezonun başından bu yana desteklerinden hiçbir şeyi esirgemiyorlar. Bizde bu nokta da her şeyin en iyisini yapma gayreti içerisinde takımımızı özlediğimiz, geçen yıl kıl payı kaçırdığımız, daha önceki sezon yarı finalden dönerek kaybettiğimiz 2’inci lig hayaline ulaşacağız. Hedefimiz Play-Off’a kalmadan bir üst lige çıkmaktır. Bunu da hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.