Voleybol
Giriş Tarihi : 20-08-2013 19:09   Güncelleme : 20-08-2013 19:09

12 ŞUBAT STADYUMU İÇİN ŞOK RAPOR

TFF incelemesi yapıldı. 12 Şubat Stadyumunda ki çalışmalar başlamadan çalışmaların yanlış yapıldığı bildirildi.

12 ŞUBAT STADYUMU İÇİN ŞOK RAPOR

Spor Bakanlığı talimatı ile yapılan 12 Şubat Stadyumu ihalesi sonrası ortaya şok bir rapor çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu denetçilerinin yaptıkları inceleme sonrası tutulan rapor kulübe ulaştı. Raporda şok edici bir uyarı var. Stadyumda yapılan çalışmaların neredeyse yarısı UEFA Standartlarına göre yapılmıyor. 12 Şubat Stadyumunda ki çalışmalar tamamlanmış olsa dahi TFF denetçileri stadyumun neredeyse tüm çalışma alanlarında eksiklikler olduğunu belirledi. Kahramanmaraşspor Kulübünün el de ettiği bilgilere göre çok büyük eksiklikler var. Çalışmalar tamamlansa dahi yapılmış olan bir bölümde yeniden tadilat yapılması gerekecek. Bu da yeni bir tadilat çalışması yapılması ve stadyumun daha da uzun bir süre yeniden bakıma alınması anlamına geliyor.

İŞTE RAPORDAKİ ŞOK UYARI !!!

“Projede Kamera Platformları, Seyirci Giriş-Çıkışı, Turnikeler, Büfeler, WC’ler, Maraton Tribünü tarafındaki 1. Güvenlik Bariyeri, Stadın Tamamının iç-dışını gören Kameralar, Kontrol Odası, Engelli Seyirci Tribünü, Misafir Seyirci Tribününe yönelik düzenlemeler, Seyirci Koltukları, İlk Yardım Odalarına ilişkin çalışma bulunmamaktadır.

Yapmış olduğumuz tespit ve değişiklikler yukarıya çıkartılmış olup çalışmalar bitse dahi şu haliyle stadyum, bulunulan lig kriterlerini taşımayacaktır.

Eksik Hususlar göz önünde bulundurularak henüz yıkım aşamasında olan stada Ek Proje yapılarak eksikliklerin giderilmesi gerektiği yönündeki görüşümü bilginize sunarım” ifadeleri yer aldı.