Voleybol
Giriş Tarihi : 10-09-2013 20:00   Güncelleme : 10-09-2013 20:00

DURMUŞ; İZU VE OSENİ İDMANA ÇIKMIYOR

Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Besim Durmuş, İzu Azuka ve Oseni Bolaji’nin idmanlara çıkmadığını açıkladı.

DURMUŞ; İZU VE OSENİ İDMANA ÇIKMIYOR

Faturavizyon Kahramanmaraşspor’da zorlu Adanaspor maçı öncesi büyük bir sorun yaşanıyor. Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Besim Durmuş, “Geçtiğimiz hafta resmi sözleşmelerini imzalayarak Pazar günü Gaziantespor ile oynanan hazırlık maçında forma giyen iki yabancı oyuncumuz İzu ve Oseni peşinatları ödenmediği için idmanlara çıkıyorlar. Biz zorlu bir maça çıkacağız. Milli maçlardan dolayı verilen arayı en iyi şekilde değerlendirdik ve takımımız belli bir noktaya kadar geldi. Gaziantepspor maçıyla takıma yeni katılan oyuncularımızı da gördük ve iyi bir noktaya kadar geldik. Ama son iki gündür bir sorunum var. Yaklaşık 20 gündür beklediğimiz ve takıma yeni katılan iki yabancı oyuncumuz İzu Azuka ile Oseni Bolaji ödemeleri yapılmadığı gerekçesiyle idmanlara çıkmıyorlar. Çok zorlu bir haftaya geldik. 8 gün de ikisi şampiyonluğa oynayan biri de ligde istediği sonuçları alamadığı için puan cetvelinde en alt sırada olan 3 takımla oynayacağız. Yani üçer gün ara ile 3 maça çıkacağız. İki yabancı oyuncumuz iki gün daha idmana çıkmazsa ben bu oyunlara nasıl forma vereceğim. Forma verirsem diğer oyunculara haksızlık yapmış olmaz mıyım. Çok zorlu bir ligde çok güçlü rakiplere karşı mücadele ediyoruz ama maalesef Kahramanmaraş’ta bir takım ruhu oluşturamıyoruz. Birliktelik ve ortak akıl çerçevesinde Kahramanmaraş takımını daha iyi noktalara getirmek için 24 saat çaba gösterirken bu tür sorunlarla enerjimi bölmek ve motivasyonumuzu bozmak istemiyoruz. Çok zor ve mucize denebilecek bir başarıyla bu noktaya gelmiş bir takımın bu nokta da yalnız bırakılması Kahramanmaraş’a zarar verir. Sorunlarımız çözülürse beklediğimizden daha iyi bir duruma gelebiliriz. Buna yürekten inanıyorum. Biz işimize odaklanmaya devam edeceğiz”dedi.

Kulübün maddi sıkıntılar içerisinde olduğunu kaydeden Durmuş, şöyle devam etti:"Yeni transfer edilen İzu Azuka ve Oseni Bolaji paralarını alamadıkları için antrenmanlara katılmak istemediler.PTTligine çıkmış, şampiyonluklar yaşamış kulüp olarak maddi anlamda bir alt ligde duruyoruz. Oyuncular idmana çıkmıyor, geliyorlar kendi başlarına koşuyorlar. İki gün daha çıkmazlarsa ben bunlara nasıl forma vereyim."

Rekabet ortamında 3 gün idmana çıkmamış oyuncuyu oynatmanın sakıncalı olduğunu belirten Durmuş, aksi halde diğer antrenmana çıkan oyunculara haksızlık yapmış olacağını ifade etti.

Maddi anlamdaki sıkıntıların çözülmesi gerektiğini vurgulayan Durmuş, "10 günde 3 tane maç oynayacağız. Antrenmana çıkmayan oyuncu yarım devre sonra 'kasığım ağrıyor' diyor. Bütün yük bizim üzerimizde kalıyor. Biz buraya gönülden geldik, yüreğimizle geldik. Çok büyük beklentilerimiz yok. Ama buradaki bu yükü sadece biz kaldıramayız. Burası mazeret üretme yeri değil ama ben bunları söylemek istiyorum. Bunun için 24 saat uğraşıyoruz. Ama etrafımızda gelişen olaylar enerjimizi bölüyor" diye konuştu.