Voleybol
Giriş Tarihi : 17-11-2014 17:28   Güncelleme : 17-11-2014 17:28

KMS'NİN EN BÜYÜK DAVASI 4 ARALIK’TA

Kahramanmaraşspor tarihinin en büyük davası olan Hülya Kenger davası 4 Aralık günü görülecek.

KMS'NİN EN BÜYÜK DAVASI 4 ARALIK’TA

Kahramanmaraşspor’un geleceğini en çok etkileyen eski davalarda en büyük mahkeme 4 Aralık günü görülecek. Kahramanmaraş Asliye Hukuk mahkemesinde görülecek olan dava takımın geleceği adına büyük önem taşıyor. Mahkeme Kahramanmaraşspor’u haklı görürse Hülya Kenger’in hala hacizle alacaklı görüldüğü 1.3 milyon lira iptal olacak. Bu zamana kadar yaklaşık Kahramanmaraşspor kasasına girmesi gereken 1.7 milyon lirayı tahsil eden Hülya Kenger davasında bilirkişi raporlarının borcun yasal zemini olmadığı için Kahramanmaraşspor’un davayı kazanma olasılığının daha yüksek olduğu görüşünde birleşiyor.

K.MARAŞSPOR’UN BÜTÜN GELİRLERİ HACİZLİ

Şuanda kulübe gelen bütün ödemeler geçmiş yönetimlerden dolayı alacaklı olduğunu senet ile belirten Hülya Kenger’e gidiyor. Şuana kadar 1 milyon 700 bin lira gibi bir miktarı tahsil eden Hülya Kenger hala 1 milyon 300 bin lira gibi bir miktar alacaklı görünüyor. İşin en kötü tarafı ise bu toplamda 3 milyonu bulan alacağının ana parası 900 bin lira civarında. Borçlanma % 25 faizle yapıldığı için Hülya Kenger faizleri ile birlikte 3 milyon liralık alacaklı durumuna geldi.

FATİH CEYHAN TEK BAŞINA SAVAŞIYOR

Mevcut Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, ne Belediyelerden ne de iş adamlarından destek göremediği halde bütün ödemeleri kendi cebinden yapıyor. Transferlerden tutun da eski alacakların yapılandırılmasına kadar bütün ödemeler mevcut Başkan Fatih Mehmet Ceyhan tarafından yapılıyor. Yaklaşık 10 milyon gibi bir borcu bulunan Kahramanmaraşspor’da SGK ve Vergi borçlarını mevcut yönetim tarafından yapılandırıldı ve taksileri ödenmeye başlandı. Fatih Mehmet Ceyhan ayrıca geçmişten bu yana alacaklı olanlarla görüşüp diğer borçları da yapılandırıyor ve ödüyor. Tek başına olmasına ve Kahramanmaraşspor’un dışarıdan hiç destek almamasına rağmen takımı sahiplenen Ceyhan mücadele etmeye devam ediyor.