Amatör Branşlar
Giriş Tarihi : 15-07-2014 03:48   Güncelleme : 15-07-2014 03:48

TFF İL TEMSİLCİSİ ALİ KAZANCI OLDU

Türkiye Futbol Federasyonu Kahramanmaraş Futbol İl Temsilciliğine Ali Kazancı seçildi.

TFF İL TEMSİLCİSİ ALİ KAZANCI OLDU

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu binasında gerçekleştirilen Futbol İl Temsilciliği seçiminde eski başkan Baki Kale’nin adaylıktan çekilmesinin ardından Ali Kazancı Futbol İl Temsilciliğine seçildi. Kazancı’nın seçim listesinde Mustafa Dağlı, İsmail Avanoğlu, İbrahim Karatosun asil üye olarak, Tarık Üçgün, İdris Eryılmaz, Ali Haydar Tuğ’da yedek üye olarak yer aldı.

“GÖREVE GELEN ARKADAŞLARIMIZA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLİYORUM”

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ergün Önal’de seçim öncesinde bir konuşma yaptı. Eski başkan Baki Kale’ye emeklerinden dolayı teşekkür eden Önal, yeni seçilen Ali Kazancı’ya da yeni görevinde başarılar diledi. Seçilecek arkadaşların şimdiden görevlerinde başarılar diliyorum diyen Önal, “Bundan sonra görev size ait. Seçimler size ait. Sizleri yönetecek arkadaşları yine sizler seçeceksiniz. Hepinize başarılar diliyorum.” Dedi.

“ SEÇİM İNŞALLAH HAYIRLARA VESİLE OLUR”

Seçime katılan Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’da yeni görev alacak arkadaşlara başarılar diliyorum diyerek, “Öncelikle tüm spor camiasına bu seçimin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Futbol da ilimizde kurumumuz adına bazı gelişmeler oluyor. Biz bunun sevincini ve mutluluğunu sizlerle de paylaşıyoruz. Başta tesisleşme özellikle amatör futbolun ve profesyonel futbolun birçok kademesinde çalışmalara yön verecek ve işimizi kolaylaştıracak birçok organizasyonlar içerisindeyiz. Bizler göreve geldiğimizden bu zamana kadar başta Mehmet Bağrıaçık abimiz olmak üzere ASFK’nin tüm birimlerine ve Ergün başkanımıza çok koordineli ve uyum içerisinde çalıştık. Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri olarak da hep birlikte istişare ederek güzel çalışmalara imza attık. Bu çalışmalara neticesinde biraz önce dediğim gibi başta tesisleşme olmak üzere kurumsallaşma içerisinde çok olumlu çalışmalar ortaya çıktı. Bu da şu demek oluyor ki ilimizde ki amatör futbolun bundan sonra daha iyi yerlere geleceği kanaatindeyim” dedi.

“HİZMETTE KİM EMEK VERİRSE KİM BİR ÇİVİ ÇAKARSA BİZ ONA MİNNETTARIZ”

ASKF Onursal Başkanı Mehmet Bağrıaçık ise birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirilen seçimden duyduğu sevinci dile getirerek, “Biz hep şunu bildik. Hem Kahramanmaraş’ta hem de Türkiye’de sporun lideri ve ailesi devlettir. Biz her zaman Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nü, bu spor camiasının her zaman bir babası, abisi, hamisi olarak görüyoruz. Ben sayın müdürümüze teşekkür ediyorum. Hepimizin ideal olan tesisleri yoksa da en azından Batıpark’ta sahip çıktığı stadı ve yeni alınan Kılılı ve Doğukent’te yeni yapılacak tesisle Kahramanmaraş’ta spor adına tesisler yapıldığını görüyoruz. Hizmette kim emek verirse kim bir çivi çakarsa biz ona minnettarız. Çünkü bizim gençlerimiz için yapılıyor. Biz istiyoruz ki daha çok sahamız olsun. Antrenmanlarımızı daha iyi şartlarda yapalım. Şartlar bu. Daha iyisinin olmasını umuyoruz. Bu alanda iyi çalışmalarımız var. Kapalı spor salonu çalışmalarımız var. Sahalarımız hem sayısal olarak hem de nitelik olarak daha iyi duruma geldi. Kulüplerimizin kurumsallaşması açısından çalışmaların devam etmesini diliyorum. Burada kulüplere de çok iş düşüyor. Kulüplerimiz de kurumsallaşma adına kendi çalışmalarını başlatmalı. Kahramanmaraş’taki sporun bir adım daha ileriye gitmesi için hepimize görev düşüyor. Görevli arkadaşlarımıza da görevler düşüyor. Seçilecek arkadaşlara başarılar diliyorum” dedi.