Voleybol
Giriş Tarihi : 15-12-2013 04:54   Güncelleme : 15-12-2013 04:54

EDELER GRUBU MHP’Lİ ADAYLARI AĞIRLADI

Kahramanmaraşspor’un güçlü tribün oluşumu olan Edeler Grubu Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci ve Onikişubat Belediye Başkan adayı Yusuf Temizkan’ı misafir ettiler.

EDELER GRUBU MHP’Lİ ADAYLARI AĞIRLADI

Kahramanmaraşspor’un kendi sahasında oynadığı ve 3-2 kazandığı zorlu 1461 Trabzonspor maçı sonrası Edeler Grubunun misafirleri vardı. Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci ve Onikişubat Belediye Başkan adayı Yusuf Temizkan’ı misafir ettiler. Ziyarette Başkan adaylarına Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mustafa Bastırmacı ve partili yöneticiler de eşlik etti.

Ziyaret sırasında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci, taraftarları dinledikten sonra yaptığı konuşmasında “Bizler Kahramanmaraş’ın yarınlarını düşünerek bu zorlu göreve talip olduk. Büyükşehir’in getirilerini çok iyi biliyoruz. Kahramanmaraş’a neler katacağımızı da çok iyi biliyoruz. Doğru işler yapıldığı sürece Kahramanmaraş kendine yetecek güce ve potansiyele sahiptir. Bizim öncelikli hedefimiz kısa vadede Kahramanmaraş’ımızın ulaşım, işsizlik gibi sorunlarını çözmek. Uzun vade de yapacağımız projelerimi seçim zamanı yaklaştığında açıklayacağız. Toplumun yaşam standartlarını kolaylaştırmak öncelikle yapılması gereken çalışmalardır. Sorunları çok iyi analiz ettiğimiz ve yakından bildiğimiz için buna uygun çözüm yollarını da gerektiği gibi kısa sürede uygulamaya koyacağız. Bizim şuna da tek eksiğimiz halkımızın bize yetki vermesi. Bizler gerekli yetkiyi aldığımız zaman toplum odaklı çalışmalarla halkımızın beklentilerine, yine halkımızın talepleri doğrultusunda cevap vereceğiz. Büyükşehir’in Kahramanmaraş’a sağlayacağı geliri de çok iyi biliyoruz. Bizler şuanda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin gelirlerini biliyoruz. Yapmayı planladığımız projelerimizi de bu güç ve imkanla çok rahat bir şekilde yaparız. Spor şehirlerin marka yüzleridir. Dolayısıyla sportif başarı Kahramanmaraş’ın marka değerini arttıracaktır. Üzerimize düşen her şeyi yapacağız ve Kahramanmaraş’ı aynı zaman da bir spor kenti haline dönüştüreceğiz”dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Onikişubat Belediye Başkan adayı Yusuf Temizkan ise yaptığı konuşmasında “Bizler tabii ki öncelikli olarak Kahramanmaraşspor’luyuz. Kahramanmaraşspor bizim yüzümüz. Sporun şehirlerin tanıtımına katkısını hepimiz çok iyi biliyoruz. Tabi ki bizler spor yatırımları ve tesisleşme de önümüze koyduğumuz projelerle Kahramanmaraş’ımızın vizyonunun gelişmesine daha da çok katkı vereceğiz. Öncelikle tesislerin daha zenginleşmesi gerekiyor. Tesis yatırımları plan ve projelerimiz arasında var. Taraftarlarımızın yaşadıkları sıkıntıları da çok iyi biliyoruz. Sizler yüzlerce kilometre takımızın peşinden gidiyorsunuz. Öncelikle sizin gibi şehri için mücadele veren derneklerimizin daha ferah ortamlarda hizmet vermesini sağlayacağız. Şehrin takımını destekleyen ve bunu çıkarsız bir şekilde memleket aşkı uğruna yapan taraftar oluşumlarını gücümüzün son raddesine kadar destekleyeceğiz. Yasalar ve imkanlar neyi gerektiriyorsa buna göre elimizdeki bütün imkanları tabiî ki kullanacağız. Kahramanmaraşspor bugün bulunduğu sıralamalardan kurtulmalı ve kurtulması içinde yetkilerimiz dahilinde gereken destekleri vereceğiz. Benim en çok istediğim şeylerden biridir. Takımımızı süper ligde görmek ve göğsümüzü gere gere takımımızla gurur duymak. Bunun yolu da planlı bir çalışmadan ve ciddi bir yapılanmadan geçer. Bunun içinde elimizde projeler var. Emin olun içinde bulunduğumuz durumlardan çok daha iyi noktalarda olacağız. Kahramanmaraş’ta amatör sporun da çok ciddi sorunları var. Bunların desteklenmesi ve sorunların kısa vade de çözümü için yine gayret göstereceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Özellikle ailelerimizin sağlıklı yaşama özendirilmesi için de projelerimiz var. Topluma sporla iç içe yaşamayı daha iyi anlatmalı ve herkesin her yaşta spor yapmaya özendirilmesi gerekiyor”diye konuştu.

Konuşmaların ardından Edeler Grubu Tribün liderleri Ali Erbilir ve Sıddık Kara, Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Tahir Akgemci ve Onikişubat Belediye Başkan adayı Yusuf Temizkan’a Kahramanmaraşspor Edele Grubu atkıları hediye ettiler.