Amatör Branşlar
Giriş Tarihi : 18-11-2015 12:39   Güncelleme : 18-11-2015 12:39

AMATÖR'DE DEV DERBİ BU HAFTA

Kahramanmaraş 1. Amatör ligin dev derbisi bu hafta Pazar günü saat 13:00'da Saim Çotur Stadyumunda yapılacak. İki Başkan da güzel açıklamalar yaptı...

AMATÖR'DE DEV DERBİ BU HAFTA

Kahramanmaraş 1. Amatör Ligin 2. haftası büyük bir derbiye sahne olacak. 1. Amatör Lig A Grubunda şampiyonluk parolası ile lige başlayan Sakaryaspor ve Dumlupınarspor (Nahırönü) maçı nefeskesecek. İki camia da Pazar günü oynanacak olan dev derbi için harıl harıl çalışıyor. Bu maç şampiyonluk yolunda büyük bir öneme sahip. Maçın galibi play-off sıçrayışında büyük bir atmış olacak. İki kulübünde büyük bir taraftar kitlesi var. İki köklü camia pazar günü güzel futbol izlemek için tribünleri dolduracak.

Sakaryaspor Kulüp Başkanı Yaşar Pekel, "Seyir zevki yüksek, sakatlık ve kaza olamayan güzel bir maç olsun. İki takımında hedefi var. Güzel bir maç olacak. Yıllardır Kahramanmaraş Amatör ligi böyle heyecanı yüksek bir lig bekliyordu. Bizim ve diğer yatırımcı arkadaşların amatör futblun içine girmesi kulüpleri daha da ciddi bir yapılanma içine soktu. Herkes yatırım yapıyor. Çok keyifli bir sezon olacak. İki takıma da başarılar diliyorum"dedi.

Dumlupınarspor Kulüp Başkanı Serdar Şavkılı, "Geçtiğimiz sezondan itibaren mahallemizin semtimizin takımını aktif hale getirdik ve yatırım yaptık. Sağolsun mahallelimiz de bizi yalnız bırakmıyor. İleriye dönük hedeflerimiz var. Bu adım adım devam ediyor. Bu sezon yine güçlü ve mütavazi bir takım kurduk. Hedefimiz gidebildiğimiz en üst noktaya kadar gitmek. Keyifli ve güzel futbolun olduğu bir maç olmasını temenni ediyorum. İki kulübe de başarılar diliyorum"diye konuştu.