Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 06-01-2014 20:38   Güncelleme : 06-01-2014 20:38

KÖŞKER, "BUCASPOR'A YAKIŞTIRAMADIK"

Uyanık Bucaspor Kulüp Başkanı Hüsnü Kaya’dan Kahramanmaraşspor ve Belediyespor için çirkin sözler.

KÖŞKER, "BUCASPOR'A YAKIŞTIRAMADIK"

Sezon başı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’un Bucaspor’dan 20 bin lira bedelle kiralık olarak kadrosuna kattığı Melih Vardar, ilk yarı sergilediği performansla bütün dikkatleri üzerine çekti. Devre arası için çok sayıda teklif gelen Melih’in ücretinde iyileştirme yapıldı ve oyuncunun takımda kalması sağlandı. Bu gelişmelerin ardından her şey normale dönmüşken oyuncunun kiralandığı Bucaspor devreye girdi ve kiralık bedelle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’a verdiği oyuncuyu bedelsiz bir şekilde geri almaya çalıştı. Belediyespor yönetimi ise yaptığı masraf ve harcamalardan dolayı 70 bin lira bedel istedi.

Buna kızan Bucaspor Başkanı Hüsnü Kaya, telefonla aradığı Kahramanmaraş Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Fatih Köşker’e “Melih’i geri istiyoruz. Biz futbolcu fabrikasıyız. Biz büyük bir kulübüz. Melih’i geri vermezseniz. Bundan sonra ne Kahramanmaraşspor ne de Kahramanmaraş Belediyespor Buca’nın adını anmasın. Bizden bir daha futbolcu falan alamazsınız. Adımızı bile ağzınıza almayın”dedi.

Kahramanmaraş Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Fatih Köşker ise “Biz hiç kimseden hayır istemedik. Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Siz oynatmazsınız kadroda düşünmezsiniz. Başka bir kulüp oyuncuya talip olur ve bir bedel karşılığında anlaşma yapılır. Şampiyonluğa oynayan bir kulübe belli bir ücret karşılığı gönderdiğiniz oyuncuyu canınız istedi diye bedelsiz alamazsınız. Verilen söz neyse resmi bir şekilde geçerlidir. Biz futbolcu fabrikasıyız. Biz büyük kulübüz. Bir daha oyuncu vermeyiz. Söylemlerini Bucaspor gibi bir kulübün başkanına yakıştıramadık. Söz önemli bir erdemdir. Verilen sözler resmi bir nitelik kazandıysa bu daha da önemlidir. Şampiyonluğa oynadığımız bu yolda en iyi oyuncumuzu siz istediniz diye göndermemiz şehrimize ihanet sayılır. “Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş Belediyespor adımızı anmasın. Bir daha asla bizden oyuncu alamazsınız” gibi söylemler yakışmadı. Buca futbolcu fabrikası olabilir. Bizde zamanında Kahramanmaraşspor olarak Bucaspor’a oyuncu sattık. Ozan İpek ve Veli Kızılkaya gibi 2 yıldız oyuncu verdik. Bu oyuncular sayesinde hem şampiyonluk yaşadınız hem de bu oyunculardan büyük para kazandınız. Biz sizden bu oyuncuları size biz verdik bize de para verin dedik mi? Bir kulüp başkanına bu sözleri yakıştıramadık”dedi.