Voleybol
Giriş Tarihi : 13-10-2014 21:07   Güncelleme : 13-10-2014 21:07

EDELER VE ASİLER GRUBUNDAN AÇIKLAMA

Önceki gün oynanan İnegölspor maçı sonrasında yaşanan olayları kınadıklarını söyleyen Edeler ve Asiler Gurubu, taraftar arkadaşlarının darp edildiğini iddia ederek Kahramanmaraşspor’un maçlarına gitmeme kararı aldıklarını söyledi.

EDELER VE ASİLER GRUBUNDAN AÇIKLAMA

Kahramanmaraşspor’un İnegölspor ile oynadığı ve 1-0 kaybetti karşılaşma sonrasında yaşanan olaylarla ilgili ortak bir basın açıklaması yapan Edeler Grubu ve Asiler Grubu, maç sonrasında bir gurubun kendilerini darp ettiğini iddia ederek bu nedenden dolayı Kahramanmaraşspor’un maçlarını boykot etme kararı aldıklarını açıkladı.

Asiler Grubu adına konuşan Yahya Vursavuş ve Edeler Grubu adına konuşan Ali Erbilir, Zeus Kafe’de düzenledikleri basın toplantısında Kahramanmaraşspor yönetimini kınayarak takımı boykot kararı aldıklarını açıkladı. İnegölspor maçının son dakikalarına kadar takımı desteklediklerini kaydeden Vursavuş ve Erbilir, geriye düşen takımın hocasına tepki göstermenin en doğal hakları olduğunu kaydetti. Bu olay ve maç çıkışı bir gurup arasında yaşanan tartışmalar sonucunda bürolarının basılarak darp edildiklerini iddia eden Vursavuş, bu olumsuzluklara karşılık kendilerinin de takıma tepki gösterdiğini kaydetti. Kahramanmaraşspor’un maçlarını izlemeye gitmeyeceklerini kaydeden Vursavuş, darp konusunda ise emniyet güçlerine şikayetini bildirdiğini kaydetti.