Voleybol
Giriş Tarihi : 31-05-2014 16:01   Güncelleme : 31-05-2014 16:01

BİR DEV ÇÖKÜYOR (K.MARAŞSPOR)

Kahramanmaraşspor, son iki yıl elde edilen başarının ardından tam anlamıyla sahipsiz kaldı. Şirket yönetiminin takımı daha da büyük bir batağa sürükleyebileceği korkusu yaşanıyor.

BİR DEV ÇÖKÜYOR (K.MARAŞSPOR)

1969’da kurulan ve Kahramanmaraş’ın yüzü konumunda bulunan Kahramanmaraşspor’da taraftarların endişeli bekleyişi sürüyor. Son iki yıl elde edilen başarının ardından yaşanan kaos herkesi endişeli bir bekleyişe sürüklüyor. 3 yıl sonra borçların biteceği sözü ile göreve gelen yönetim şimdiden daha da büyük bir borç ortaya çıkarttı. Bununla birlikte takıma tarihi bir rekor borçla transfer yasağı da gelebilir. Takımda ki oyuncuların tamamına yakınının takımı federasyona vermesi ve sözleşmelerini tek taraflı fesih etmesinin ardından kadro da lige çıkmak için bile oyuncu bulunmayabilir. Yabancı oyuncuların FİFA’ya başvurduğu da biliniyor. Yani Kahramanmaraşspor’a FİFA’dan büyük bir ceza gelebilir. Koşullar her geçen ağırlaşırken yönetimin “paramız yok ama devam edeceğiz” yönünde açıklamalar yaptığı öğrenilirken Kahramanmaraşspor’un mevcut durumu taraftarları tarafından da büyük bir endişe ile takip ediliyor.

Takımın bu durumuna “Kahramanmaraşspor şirket” diyerek sessiz kalınması, Kahramanmaraş’ta sayısız büyük ölçekli çalışan iş adamı olmasına rağmen takımın geleceğinin kurtulması için hiç kimsenin en ufak bir adım atmaması da durumu daha da kötü bir kaosa sürüklüyor. Yani bir dev gözler önünde can çekişiyor. Hem siyasi blok hem de iş dünyası derin sessizliğini koruyor.