Voleybol
Giriş Tarihi : 24-04-2016 23:46   Güncelleme : 24-04-2016 23:46

1920 MARAŞSPOR'UN UMUDU VAR

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta Ligde kalma için mücadele eden 1920 Maraşspor konuk ettiği Sultanbeyli Belediyespor’u 2-1 mağlup etmesini bildi.

1920 MARAŞSPOR'UN UMUDU VAR

Kendi sahasında Sultanbeyli Belediyespor’u konuk eden mavi fırtına maçın ilk dakikalarında mutlak golden olurken 7 dakikada yediği golle geri düşerken 13. dakikada Mehmet Çiloğlan’la beraberliği yakaladı ve 29. dakikada Kemal Ünal ile galibiyete ulaşan taraf oldu. İlk yarısı 2-1 biten karşılaşmanın ikinci yarısında gol sesi çıkmadı ve galibiyeti ulaşan ekip mavi fırtına oldu.

MAÇIN KARNESİ

Stadyum; 12 Şubat

Hakemler; Adem Elgörmüş***, Sezgin Altun**, Muhammet Yıldız**

1920 Maraşspor; Eray Çalışkan***, İlhan Aslanoğlu***, Emre Doğan**, İsmail Türkaslan**, Mehmet Çiloğlan***(Dk75 Ümit Mutlu*), Kemal Ünal**** (Dk72 Yunus Doğan**), Halil İbrahim Kır**, Ömer Çoban**, Yusuf Efil***, Emre Bayram***(Dk 85 Ali Özdiller***), İlyas Ekiz**

Sultanbeyli Belediyespor; Metehan Erdem***, Bülent Erdalkıran**(Dk46 Yunus Emre Çabuker**), Dursun Türk**, Barış Kazer***, Emircan Altıntaş** (Dk80 Melih Rahman Nişancı*), Burak Ayaz**, Gökhan Cingirt**, Emrah Günden**, Tayfun Yanar**, Ziya Günay**, Ömer İnan**

Goller; Dk7 Barış Kazer (Sultanbeyli Belediyespor), Dk13 Mehmet Çiloğlan, Dk29 Kemal Ünal (1920 Maraşspor)

Sarıkartlar; Dk 48 Yusuf Efil, Dk85 Halil İbrahim Kır (1920 Maraşspor), Dk55 Emrah Günden (Sultanbeyli Belediyespor)

GOLLER PEŞPEŞE GELDİ

Mavi fırtına için çok önemli ve 3 puana mutlak ihtiyaç olunan karşılaşmada ilk golü konuk ekip Sultanbeyli Belediyespor dan geldi. Sağ kanattan gelişen atakta Emircan topu ceza alanı içerisine göndererek Ceza alanı içerisinde Barış’ın topu önüne alarak kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda kalecinin solundan filelerle buluşturması Sultanbeylini rahatlatırken golün erken gelmesi ile telaşe kapılan 1920 Maraşspor 13. dakikada Mehmet Çiloğlan’la beraberlik golü geldi.

FIRTINA GALİBİYETE ULAŞTI

İlk golün ardından 6 dakika sonra Mehmet Çiloğlan’la beraberlik golü ile kendine gelen mavi fırtına 29. dakikada golü Kemalle bularak rahat nefes aldı. Sol kanattan gelişen Mehmet Çiloğlan atağında ceza alanına aktardığı Topu Halil İbrahim kontrol etti ve Kemalin önüne aktardı Kemal ise sert plase vuruşu ile topu filelerle buluşturarak takımını öne geçiren golü atarak ilk yarıda galibiyete ulaştı.

POZİSYONLARI HOYRATÇA HARCADI

İlk yarıda 3 gol bulunana karşılaşmada önde oyun kuran ve istediği pozisyonları rakibi karşısında ulaşan mavi fırtına 2. golün ardından birçok kez de gole çok yakın olan taraf olurken 3. golü bulamadı. ilk yarının normal süresinde 2-1’lik galibiyete ulaşan mavi fırtına ilave edilen 3 dakikalık uzatmada da gol yollarında etkili oldu ama Sultanbeyli Belediyespor’un tecrübeli file bekçisi Metehan topları rahatça alarak tehlikeli pozisyonların gole dönüşmesine izin vermedi.

İKİNCİ YARI TUTUK OYUN SAHADA

İlk yarıda 3 gol bulan 2 takımda ikinci yarıda baskılı ataklarla oyunda üstünlük kurarken birçok pozisyonda da tutuk oyun sergiledi. Özellikle 1920 Maraşspor’da Mehmet Çiloğlan, İlhan Aslanoğlu ve Emre Bayram’la birçok pozisyonda etkili oyun oynarken birçok pozisyonu da hoyratça harcayan taraf oldu. Konuk ekip Sultanbeyli Belediyespor ise Emrah ve Emircan ile birçok pozisyonu hoyratça harcadı.

ÇİLOĞLAN SAKATLANDI

Karşılaşmada birçok pozisyona ayak koyan ve maçın temposunu yükselten 1920 Maraşspor’da 28 numaralı Mehmet Çiloğlan 78. dakikada sol kanattan çıktığı pozisyonda Barış’ın sert müdahelesi ve oyun içerisindeki tempolu ataklarında darbe alması ile sakatlanarak oyundan çıkan isim oldu. Sedye ile oyundan çıkan Mehmet Çiloğlan’ın yerine ise Ümit Mutlu oyuna dahil oldu.

YUNUS DOĞAN ÇİLOĞLAN’IN YERİNİ DOLDURDU

Çiloğlan’ın oyundan çıkması ile birlikte oyunda tempo 5 dakika düşüş yaşarken Mehmet Çiloğlan’ın yerine geçiş yapan Yunus doğan sol kanattan baskılı ataklarla hucuma çıkmaya başladı. Sol kanattan özelikle içeri ortaladığı toplarla Mehmet Çiloğlan’ın yerini doldurmaya çalışan Yunus Doğan Mehmet Çiloğlan’ı aratmayan isim oldu. Baskılı atakları ise taraftardan alkış aldı.

2. YARININ NORMAL SÜRESİNDE GOL SESİ ÇIKMADI

Birçok pozisyona ayak koyan 1920 Maraşspor baskılı ataklarla 3. gol arayışında bulundu ama istediği sonuca ulaşamadı. Sağlı sollu ataklarla rakip kaleyi abluka altına alan mavi fırtına istediği golü bulamadı. Konuk ekip Sultanbeyli de ani ataklarla yüklendi Beraberlik için ama istediği sonuca ulaşamadı.

4 DAKİKA UZATILDI

İlk yarıda gol sesinin çıktığı 2. yarıda ise oyuncu değişiklikleri ve kartların bol olduğu müsabakaya uzatmadakikası oyun içerisinde sakatlık ve oynanılmayan süre olarak 4 dakika ilave edildi. her iki takımında 4 dakikayıu iyi değerlendirdiği müsabakada gol yollarında kısır kalan takımlar 4 dakikada da gol bulamayınca galibiyete mavi fırtına ulaştı.

MÜSABAKADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR;

Dk1 Karşılaşmaya konuk ekip Sultanbeyli Belediyespor başladı.

Dk4 Sol kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında İlyas içeri ortaladı içeri giden topa Emre Bayram kafa ile çıktı. Kafa ile çevrilen top dışarı yönlendi. Ceza alnı dışında defansın müdahalesi sonucunda Kemal yerde kaldı. Hakem Pozisyonu serbest vuruş olarak değerlendirdi.

Dk5 Ceza alanı dışından Halil İbrahim Kalabalık Barajın üstünden direk kaleye gönderdiği topu kaleci Metehan topu son anda kontrol edebildi.

Dk7 Sağ kanattan gelişen atakta Emircan topu ceza alanı içerisine gönderdi. Ceza alanı içerisinde topla buluşan Barış topu önüne alarak kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda kalecinin solundan filelerle buluşturdu. 0-1

Dk9 Golün şokunu üzerinden çabuk atlatan Mavi fırtına baskılı ataklarla rakip kaleyi abluka altına almaya başladı. Mehmet Çiloğlan, İlhan ve Emre Bayram önemli pozisyondan yararlanamadı.

Dk13 Sağ kanattan gelişen atakta İlhan ceza alanı içerisinde geliştirdiği pozisyonda İlhan içeri gönderdiği topu Mehmet Çiloğlan gole çeviren isim oldu. 1-1

Dk 18 Orta sahadan gelişen 1920 Maraşspor atağında ilhan topu indirdi ve direk kaleye gönderdiği top üsten auta gitti.

Dk21 Sol kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında Mehmet Çiloğlan içeri aktardı. İlhana gelen topa defans ayak koydu.

Dk27 Sağ kanattan aktarılan Topa çıkan İlyas topu alıp ceza alanına girdi ve kaleyi yokladığı topta kaleci Metehan başarılı bir şekilde topa sahip çıktı.

Dk29 Sol kanattan gelişen Mehmet Çiloğlan atağında ceza alanına aktardığı Topu Halil İbrahim kontrol etti ve Kemalin önüne aktardı Kemal ise sert plase vuruşu ile topu filelerle buluşturdu. 2-1

Dk32 Orta sahadan gelişen Sultanbeyli atağında Ömer topu Emircan’ın önüne aktardı. Emircan ise sol çaprazdan direk kaleye gönderdiği topa kaleci Eray sahip çıktı.

Dk34 Sultanbeyli ekibi baskılı ataklarla yüklenmeye başladı. sol kanattan gelişen atakta Emircan topu orta alana bıraktı. Orta alanda ise Ömer Çoban ile Burak çarpışması sonrası Burak yerde kaldı. Hakem pozisyonu serbest vuruş olarak değerlendirdi. Serbest vuruş ise direk laeye gönderildi. Kaleye giden top üstten auta gitti.

Dk35 İlyas sağ kanattan bindirdi ve ortasını yaptı ortaya çıkan Emre ise hava topuna dizi ile karşılık verdi. Dizden sonra ele çarpması ile oyun serbest vuruşla devam etti vemavi fırtına önemli bir pozisyondan mahrum kaldı.

Dk40 Sağ kanattan kazanılan pozisyonda Mehmet Çiloğlan İlyas’ın önüne bıraktığı pozisyonda İlyas direk kaleye göndermek istedi ama isabetsiz vuruşu sonuç getirmedi.

Dk43 ani gelişen Sultanbeyli atağında Gökhan uzun topla ceza alanı içerisine gönderdiği topa Barış çıktı ve dokundu top az farkla yandan auta gitti.

Dk45 Müsabakanın normal süresi 2-1 tamamlanırken müsabakaya oynanılmayan süre olarak 3 dakika ilave edildi. İlave edilen dakikalarda da gol olmayınca ilk yarı ev sahibi 1920 Maraşspor’un üstünlüğü ile noktalandı.

İKİNCİ YARI;

Dk 48 Sol kanattan atağa çıkan Ömer Çoban’ın uzun topunu alan İlyas topu Mehmet Çiloğlan’a aktardı. Çiloğlan ise içeri gönderdiği topa İlhan dokundu topa kaleci hakimiyetlik sağladı.

Dk52 Orta sahadan gelişen Sultanbeyli atağında Tayfun geliştirdiği atakta ceza alanı çizgisi üzerinden sert vurdu top yandan auta gitti.

Dk57 Sol kanattan ani atakla 1920 Maraşspor ceza alanı içerisine aktarılan topta Yusuf topu kafa ile ceza alanı içerisinde Emre ile buluşturdu emre ise sert vurmak istedi vurduğu top defansa çarparak kornere çıktı. Kornerden ise cevap çıkmadı.

Dk61 Orta sahadan gelişen atakta Kemal topu Halil ibrahim’e aktardı. Halil İbrahim ise ceza alnına gönderdiği topa defans sahip çıktı.

Dk65 Sol kanattan gelişen atakta Mehmet Çiloğlan Ceza alanına kadar taşıdığı topu geriden gelen Kemal’e aktardı. Kemal ise sert şutunda top kaleci Metehanda kaldı.

Dk67 Sol kanatan gelişen atakta Mehmet Çiloğlan defanstan ceza alanına kadar sürükleyerek taşıdığı topa Çiloğlan ceza alanı içerisinden İlhan’a aktardı. İlhan ise açılan ortaya dokunarak topu filelerle buluşturmak istedi. Yatarak çıktığı pozisyonda topa dokunamayınca top auta gitti.

Dk71 Mehmet Çiloğlana uzun top atıldı ve ceza alanında kontrol eden çiloğlan topu indirdi ve kaleye gönderdi kaleci Metahan geçit vermedi.

Dk80 Orta sahadan gelişen Sultanbeyli atağında Gökhan içeri ortaladı defans topu kafa ile dsışarı gönderdi.

Dk83 Sol kanattan Yunus içeri gönderdiği topa İlhan çıktı ve sert vuruşunda top az farkla üstten auta gitti.

Dk90 Sağ kanattan gelişen atakta Ali Özdiller içeri gönderdiği topa defans ayak koydu ve topu taça gönderdi ve bu pozisyondan başka pozisyon olmadı ve müsabakaya 4 dakika ilave edildi.

Dk90+4 uzatılan dakikalarda da gol olmayınca mavi fırtına karşılaşmayı 2-1 kazanan taraf oldu.