Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 26-05-2014 18:48   Güncelleme : 26-05-2014 18:48

TFFHGD’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Türkiye Faul Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kahramanmaraş Şubesi Manisa’nın soma ilçesinde yaşanan facianın sıçradığı evlere destek çıkma maksadı ile yardım kampanyası başlattı.

TFFHGD’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

TFFHGD Kahramanmaraş şubesi Soma’da yaşanan olaylara duyarlı olmak ve yardım etme duygusuyla yardım kampanyası düzenledi. Bu kampanya ise Kahramanmaraş’ta cereyan etti şimdi tüm TFFHGD’ler bu kampanya ile Soma faciasına destek olmaya başladı.

Edindiğimiz bilgilere göre: Dernek yönetimi hakem ve gözlemcilere çağrı yaptı: bir maçın parasını bağış yapmalarını istedi. Yardım edecekler, isimlerini dernek yönetimine bildirecek. Kimlerin yardım yaptığı ve toplanan para dernek sitesinden de yayınlanacak. Yardıma muhtaç Somalı madencilere ilk hareketi Kahramanmaraş vermiş oldu. TFFHGD Kahramanmaraş Hakem Ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Fikret Atay konuya ilişkin olarak “Bir kampanya başlattık ve Türkiye Futbol Federasyonu bizi örek gösterip tüm derneklerde bunu başlattı. Şuanda Türkiye’nin her bölgesindeki Türkiye Faul Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Soma’ya yardım gönderiyor. Bu güzel ve anlamlı davranışa örnek olduğumuz için çok mutluyuz. Soma Faciasında hayatını kayıp eden kardeşlerimize Allah’tan Rahmet kederli ailelerine baş sağlığı dileriz. Biz acılarını paylaşıyoruz. Kanayan yaralarını sarmak adına her türlü fedakarlığı göstereceğiz. Bu kampanyamıza destek veren üyelerimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.