Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 28-10-2013 00:09   Güncelleme : 28-10-2013 00:09

KABAKÇI; 12 ŞUBAT STADYUMUNU GEZDİRDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, gazetecilere 12 Şubat stadyumunu gezdirdi.

KABAKÇI; 12 ŞUBAT STADYUMUNU GEZDİRDİ

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kahramanmaraş’ta görev yapan Basın Mensuplarına tadilatı devam eden 12 Şubat Stadyumunu gezdirerek stadyum hakkında bilgiler verdi.

PTT 1. Ligde mücadele eden Kahramanmaraşspor’un maçlarını oynayacağı 12 Şubat Stadyumunu Kahramanmaraşspor taraftarları dört gözle beklerken taraftarın moralini alt üst edecek haber Ali ihsan Kabakcı’dan geldi.

İl müdürü Kabakcı konuşmalarında 3 Şubat’a stadyumun yetişmesinin şüpheli olduğunu, müteahhit firmanın son aşamada olduğunu ve TFF dan gelecek yetkililerin raporlar doğrultusunda müsabakaların start alacağını ifade etti.

Kabakcı konuşmalarını şu şekilde sürdürdü; “12 Şubat Stadyumuyla ilgili çalışmalar son aşamasına geliyor. Müteahhit firma hummalı çalışmalar ile stadyumu tamamlamak üzere. Kurum olarak bizler üzerimize düşen her türlü görevi gerçekleştirdik. Bizim hedefimiz 3 Kasım da stadyumu kullanılabilir hale gelmesidir. Müteahhit firmanın sorumluluğunda olduğu için buna paralel futbol federasyonu buralarla ilgili ön çalışmalar ve akabinde yine tespit çalışmalarıyla küçük aksaklıklar ve eksikliklerde olsa onun tespitine bağlı müsabaka veriyor. Biz burada hazırlıklarımızın son aşamasına geldik. Eninde sonunda Kahramanmaraşspor’un maçları burada oynanacaktır. Stadyum ile ilgili pek problem gözükmüyor. Işıklandırmalar ile ilgili test çalışmaları bitti. Çim sahamız olağanüstü bir güzelliğe büründü. Altyapısı bu mevsimde tam anlamıyla oturmuş oldu. Gerçekten standartların üzerinde bir çim yapılanması oldu. Küçük aksaklıklar olursa bir hafta rötar olabilir ama her şey hemen hemen bitme noktasına geldi. Kahramanmaraşspor’umuz çok kısa bir sürede maçlarına burada başlayacaklar. Bizde hızlı bir yol kat ettiğimiz kanaatindeyiz.”

“STADYUMUMUZ ÇOK GÜZEL BİR TESİS HÜRRİYETİNE BÜRÜNDÜ”

“Stadyumumuz çok şirin sempatik bir yönde tamamlanıyor. Biz tüm ayrıntılarını dikkate alarak hatta eksik imalatları bile tamamlamış sayabiliriz. Bunlarında tespiti ile burada Spor Genel Müdürümüzün ve Tesisler Daire Başkanlığının katkıları oldu. Stadyum ile ilgili an ve an Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulundular. Eksikliklerini giderdiler. Şu anda tepeden tırnağa, skorboardından çimine, ışıklandırmasından tüm hacim ve ses sitemlerine, soyunma odalarından vipine, basın odasına çok güzel bir çalışma oldu. Seyirci lavabolarına kadar çok güzel bir tesis hürriyetine büründü. Diğer şeylerde eksikte olsa tamamlanır. Hedefimizde Kahramanmaraşspor’umuzun çok daha güzel başarılarını konuşmaktır. Önümüzdeki haftalar puan ve puanlar alacağı kanaatindeyim” dedi. 12 Şubat incelemelerinde Kahramanmaraş’ta görev yapan Basın Mensuplarının yanı sıra Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri Basın- Yayın Halkla ilişkiler Şube Müdürü Mustafa Arguz’da yer aldı.