Voleybol
Giriş Tarihi : 07-07-2014 03:14   Güncelleme : 07-07-2014 03:14

12 ŞUBAT’A GÜÇLENDİRME YAPILACA

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, 12 Şubat Stadyumu’nun deprem güçlendirmesi ve üstünün kapatılması için kolları sıvadı.

12 ŞUBAT’A GÜÇLENDİRME YAPILACA

Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’un maçlarına ev sahipliği yapan 12 Şubat Stadyumu için proje hazırlanmaya başlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, 12 Şubat Stadyumunun deprem güçlendirmesi ve beraberinde açık tribünlerin üzerinin kapatılması için kolları sıvadı. Geçtiğimiz yıl eksik kalan bu çalışmalarında kısa sürede yapılması için çalışma başlatıldı. Şuanda hem deprem güçlendirmesi hem de maraton tribünü gibi açık tribünlerin üzerinin kapatılması için proje hazırlanıyor. Ödenek almak için proje hazırlatan Kabakçı, Bakanlıktan bütçeyi alarak kalan bu iki eksikliği de bitirmek istiyor.

TARAFTARLARIN TALEBİ VAR

Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’un maçlarını oynattığımız 12 Şubat Stadyumu geçtiğimiz yıl yapılan tadilat, ışıklandırma, yeni çim ve ek bina ile stadyumumuz son derece modern bir hale gelmişti. Taraftarlarımızın konforu için benim de özellikle giderilmesini çok istediğim iki eksiklik kaldı. Öncelikle deprem güçlendirmesi ve beraberinde de stadyumunun üzerinin kapatılması gerekiyor. Bunun için geçtiğimiz yıl da taleplerimiz oldu ama maalesef projeye eklenmedi. Bunu bu yol bitirmeyi çok istiyoruz. Şunu belirtmeliyim ki stadyumun üzerinin kapatılmasını ben herkesten daha çok istiyorum. İnşallah bundan 4 yıl önce atıl durumda olan ve şuanda bölgemizin en modern stadyumlarından biri haline gelen 12 Şubat Stadyumunun deprem güçlendirmesi ve üzerinin kapatılmasını da başaracağız”dedi.