Voleybol
Giriş Tarihi : 08-08-2014 20:49   Güncelleme : 08-08-2014 20:49

İŞTE MAVİ FIRTINANIN TRANSFERLERİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor kendi tesislerinde yeni sezon için anlaştığı 18 oyuncuya imza attırdı.

İŞTE MAVİ FIRTINANIN TRANSFERLERİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor kendi tesislerinde yeni sezon hazırlıklarını sürdürürken, anlaşmaya vardığı 18 isimle de sözleşme imzaladı. Genç ve tecrübeli isimlerin harmanlandığı bu 18 isme takviyelerin olacağını belirten As Başkan Bekir Kılıç, yeni sezon ile ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Spor Toto 3. Lig 3. Grup’ta mücadele edecek olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’da yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Kendi tesislerinde başlattığı ilk etap kamp çalışmalarına devam eden temsilcimiz, 12 Ağustos’ta ikinci etap kamp çalışmalarına başlayacak.

Bir yandan teknik çalışmalarını sürdüren mavi-beyazlılar, diğer yandan da iç ve dış transferde önemli mesafeler kaydetti. Geçen yıl play-off finali oynayan takımın iskelet yapısını koruyan Akdeniz’in mavi fırtınası, altı farklı oyuncu ile de anlaşma imzaladı.

Geçen sezon takıma orta sahada önemli katkı sağlayan Yasin Elmas, Sefa Aktepe,, Mehmet Yılmaz, Sefa Ayvaz ve Emre Morgil ile yeniden anlaşan fırtına, stoperde ise Edip Saruhan ve Ali Özdiller ile anlaşma sağladı. Kaleci Ferdi Yalçın ve Ramazan Haklı ile de yola devam kararı alan mavi-beyazlı ekibimiz, kanatlarda ise Gökhan Kaya ve Halil İbrahim Kır ile 2014-2015 sezonunda mücadele edecek.

Bu iskelet yapıya takviyelerde yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor, Konya Selçuklu Spor’dan Orta saha ve Forvet Arkası mevkisin de top koşturan eski oyuncusu Aydın İnanç, Ümraniyespor’dan sol bek oyuncusu Tevfik Doğukan Pala, Sancaktepe Belediye Spor’dan santrafor Semih Durmuş, Derince Spor A.Ş.’den sol açık ve forvet Zafer Kargoğlu, Ünyespor’dan stoper Muhammet Ali Yenilmez ve Düzyurt Spor’dan sağ açık Hakan Yağmurkaya’yı renklerine kattı.

Kulüp tesislerinde düzenlenen basın toplantısı ile yeni transferler kamuoyuna tanıtılırken, transferlerin devam edeceği vurgusu da yapıldı.

Belirlenen isimlerin teknik yönetimin oluşturduğu rapor doğrultusunda takıma kazandırıldığını ifade eden As Başkan Bekir Kılıç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’un hedefini de açıkladı.

Mavi-beyazlı ekibin son iki sezondur arzuladığı hedefe ulaşamadığını kaydeden Kılıç, bu yıl önemli bir birlik ve beraberliğin oluşmaya başladığını anlatarak hedefin 2. Lig’e direk yükselmek olduğunu kaydetti.

Tüm çalışmaların bu yönde olacağını anlatan Kılıç, Kahramanmaraş halkının da Büyükşehir Belediyespor’a sahip çıkmasını istedi. Bu süzen maçların karnaval havasında geçmesi için önemli projeler ortaya koyacaklarını anlatan Kılıç, Kahramanmaraş halkını stadyuma çekmek için gerekli çalışmaları yapacaklarını anlattı.

Futbolu sosyal yönüyle değerlendirdiklerini ve Kahramanmaraş halkının maçlara sosyal aktivite yapmak için gelmesi gerektiğini kaydeden Kılıç, konuşmasını şu satır başları altında sürdürdü:

‘KAHRAMANMARAŞ’TA FUTBOLUN ÇOK DAHA İYİ NOKTALARDA TEMSİL EDİLMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’

“Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor’da 12 Temmuz’da bir yönetim değişikliği oldu. Daha önceki sezonlarda görev yapan hem yönetici arkadaşlara, hem de teknik ekibe, hem de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor adı altında mücadele eden futbolcu arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Başarılı sezonlar geçirdiler. Bizde yeni yönetim olarak 2014-2015 sezonu ve ondan sonraki sezonlarda çok daha farklı bir vizyonla ve hedef, amaçla farklı bir Büyükşehir Belediyespor ortaya çıkarmak istiyoruz. Çünkü Kahramanmaraş özel ve güzel insanların yaşadığı spora sevdalı, futbola sevdalı insanların olduğu bir yer. Biz Kahramanmaraş’ta futbolun çok daha iyi noktalarda temsil edilmesi için çalışacağız. Kahramanmaraşlıyı bugüne kadar futbol adına mutlu edemedik ama bundan sonra çok daha farklı bir vizyon ile daha iyi temsil edeceğimize inanıyoruz. Bu noktada kendimize ev koyduk. Bu hedefler hayal hedefler değildir, gerçekçi reel hedeflerdir. Belli bir zaman süresine yayılmış hedefler olacak.”

‘İNSANLARIN AİLELERİYLE MAÇLARA GELECEĞİ ORTAM OLUŞTURMAK İSTİYORUZ’

“Bu sezon teknik ekibimizin bize yönlendirmiş olduğu transferleri yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Prensipte anlaştığımız arkadaşlarımız var. İsimler netleşmediği söylemeyelim. Çok daha farklı bir büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacağız. Tek hedefimiz 2’inci lige çıkmaktır. Bunu yaparken de bu nokta da tüm arkadaşlarımızın inançlarının tam olduğunu, eksik bir moral ve motivasyon sorunumuzun olduğunu düşünmüyorum. Tüm arkadaşlarımız buna inanıyorlar. Futbolcu arkadaşlarımıza bu nokta da sonuna kadar güveniyoruz. Kahramanmaraş’ta futbolun en iyi noktaya gelmesi için mücadelelerimiz devam edecek. Doğru hamlelerimiz devam edecek. Umarım ilk maçtan son maça kadar hem Kahramanmaraş sınırları içerisinde yaşayan, hem de diğer şehirlerde yaşayan Kahramanmaraşlıların merakla beklediği maçlar olacağına ben inanıyorum. Hem Büyükşehir Belediyemiz, hem de şehrimizden 2’inci Ligde mücadele eden Kahramanmaraşspor’umuz var. O da bizim kulübümüz. Onun da başarılı olması için, Büyükşehir Belediyespor’un başarılı olması için hem teknik ekiplerin, hem yönetici arkadaşların, hem futbolcuların, hem bu şehirde yaşayan iş adamlarının birçok kurum ve kuruluşun birlik ve beraberlik içerisinde Bir el birliği yaparaktan Kahramanmaraş’ın adını iyi noktalara getirmek için mücadele edeceklerine birlik ve beraberlik içerisinde davranacaklarına inanıyorum. Taraftar guruplarımızın da hem büyükşehir Belediyespor’u hem de Kahramanmaraşspor’u destekleyeceklerine inanıyorum. Çünkü hepsi tanıdığımız, bildiğimiz sevdiğimiz insanlardan oluşuyor. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç olmak üzere bize destek çıkan herkese teşekkür ediyoruz. Teknik ekip, futbolcular, basın mensupları, yöneticiler ve şehirdeki bir milyon üzerindeki burada yaşayan ve şehir dışındaki Kahramanmaraşlılar olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmaya çalışacağız. İnsanların ailesiyle birlikte gelip maç seyredebilecekleri, tatsız rekabetten ziyade bir sosyal etkinlik olan maçlar temenni ediyorum. Şehrimizin çok daha iyi noktalarda temsil edilebilmesi için birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Maçlarda ve başarılarda hep beraber olma temennisi ile diyorum.”

‘ÇEŞİTLİ SOSYAL ETKİNİLİKLER DÜZENLEYECEĞİZ’

“Ben Kahramanmaraşlıların, ailesiyle birlikte bir sosyal etkinlik olabileceği maçlar temenni ettim. Biz umarım daha önceki dönemlerde gelen seyirci sayısının en az 2 katı daha fazla seyirci ile oynamayı düşünüyoruz. Bunu da hem taraftar gruplarımız hem siz basın mensubu arkadaşlarımız, hem de biz yöneticiler ister istemez halkla daha yakın ilişkiler kuraraktan insanların stadyuma gelmeleri için yapılabilecek her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olmalıyız. Bilet fiyatlarında sembolik bir bilet fiyatı belirlemeyi düşünüyoruz. Bunu da henüz netleşmediği için söylemek istemiyorum. Hem Büyükşehir Belediyemiz hem de spor kulübümüz ile ortaklaşa öğrencilerimize yönelik etkinliklerimiz var. Bununla ilgili de arkadaşlarımız çalışmalar yapıyorlar. Okullar açıldıktan sonra bu etkinliğimizi de göreceksiniz. Bir futbol turnuvası düzenlemeyi düşünüyoruz. Bunu sosyal etkinlik havasında yapmayı, ailelerinde çocuklarının sporu sevmeleri adına oraya gönül rahatlıklarıyla göndermelerini sağlayacağız. Bildiğiniz gibi sporcu, birçok kötü alışkanlıktan da uzaklaşmış oluyor. Bu nedenle de biz maç günlerimizi şehirde çok daha iyi duyuraraktan mümkün olduğunca da en küçük esnafımızdan, en büyük iş adamımıza kadar hep birlikte bunlarla kardeş ilişkisi içerisinde herkesin futbol müsabakalarına gelmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye biz hazırız. Çünkü yönetici arkadaşlarımız futbolu ve bu şehri seviyor. Her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız.”

‘SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ

“Hepinizin de bildiği gibi spor kulüplerinde bütün parayı yöneticiler harcamıyor. Hepsi tek bir noktadan gelmiyor. İnsanlar yöneticilere güveniyorlar, inanıyorlar. Bizde bunun sorumluluğu ve bilinci içerisinde hareket ederekten doğru insanlara, doğru şekilde ödemeler yaparaktan o insanların bize güvenini boşa çıkarmadan işlerimizi yürütmeye çalışıyoruz. Başarı noktasında da yapmamız gereken her türlü hamleyi de yaparaktan böyle bir bütçe oluşturuyoruz. Bütçeyi buradan söylemenin ne kadar doğru olacağını bilmiyorum. Bu nedenle de söylemiyorum. Biz Allah’ın izni ile bu yıl üst lige çıkacağız. Ondan sonraki hedeflerimizi de ona göre belirleyeceğiz. Bizim 2’înci lige çıkamamak ve Play-Off’a kalamamak gibi bir hedefimiz yok. Biz mümkünse ilk yarı da birçok şeyi netleştirip, üst ligi garantilemeye doğru gidip, guruptan şampiyon olarak gitmek istiyoruz. Çünkü 2 yıldır play-off’lara kalıyoruz. Bir tanesinden yarı finalde elendik, bir tanesinden finalde elendik. Bu yıl öyle bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyoruz. Çünkü tüm futbolcu arkadaşlarıma inanıyorum. Onlarında inancı tam. Ben onların canla başla mücadele edeceklerine inanıyorum. Çünkü hepsi bir futbol sevdalısı arkadaşlar. En az bizim kadar da Kahramanmaraşlı olduklarını inanıyorum. Biz birlikte Kahramanmaraş’ız diye sloganımız var. Biz onlarla birlikte Kahramanmaraş olmanın sevdasıyla biz bir üst lige çıkmak istiyoruz. Hedefimiz kesinlikle belirli bir süre içerisinde Kahramanmaraşspor’u futbolda en iyi yerlerde temsil etmektir. Kesinlikle bütçe problemimiz yok. Kahramanmaraşlı bize inanıyor ve güveniyor. Bizde onlara layık olan hediyeyi 2’inci lige çıkaraktan vereceğiz.”

Haber: Cebrail SARI