Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 14-04-2014 00:48   Güncelleme : 14-04-2014 00:48

1.200 SPORCU K.MARAŞ’A GELİYOR

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, Ulusal Oryantiring organizasyonu için Kahramanmaraş’a 1.200 sporcu gelecek.

1.200 SPORCU K.MARAŞ’A GELİYOR

Aslen Kahramanmaraşlı olan Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu, Oryantiring sporu sayesinde çocuk katılımcılar, Ormana ve doğaya karşı sevgi ve sempati duyduğunu belirterek, Bu spor sayesinde insanların yaşam kalitesini yükselttiğini ve insanların sağlık giderlerinde ciddi düşünlere neden olduğunu söyledi.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünü ziyaret ederek Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener'den bilgiler alan Çolakoğlu, oryantiring sporunu tanıtma adına ülkenin çeşitli bölgelerinde etkinlikler düzenlediklerini kaydetti.

Çolakoğlu, Türkiye'de oryantiring sporunun her geçen gün tanınmaya ve benimsenmeye başladığını dile getirerek, "Oryantiring sporu insanların yaşam kalitesini yükseltmektedir. İnsanlarımızın sağlık giderlerinde de ciddi düşmelere neden olmaktadır. Amacımız bu sporu Türkiye'ye tanıtmak ve değişik illerde organizasyonlar yapmaktır. Oryantiring sporu sayesinde çocuk katılımcılar, Ormana ve doğaya karşı sevgi ve sempati duymaktadır" diye konuştu.

Çolakoğlu, Kahramanmaraş'ın uluslararası bir yarışmaya ev sahipliği yapacağını ifade ederek, oryantiring sporunun daha çok tanıtılması için böyle bir etkinliği düzenlediklerini söyledi. .

26- 27 Nisan'da Kapıçam bölgesinde yapılacak şampiyonaya farklı ülkelerden ve Türkiye'den yaklaşık bin 200 sporcunun katılmasını beklediklerini bildiren Çolakoğlu,"Kahramanmaraş'ta bir yarış düzenlemeye karar verdik. İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, kentteki kamu kurum ve kuruluşları bizlere tam destek verdiler. Kapıçam bölgesinde uluslararası bir organizasyon düzenleyeceğiz. Branşımızın en büyük özelliği yarışmacılarımızın aileleriyle birlikte katılabiliyor olmasıdır" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ise ailece herkesin keyifle yapabileceği çok güzel bir spor olarak gördükleri oryantiringin, teknolojik gelişimin Kent yaşamını esir aldığı bir dönemde yediden yetmiş yediye kadar herkesin yapabileceği bir spor dalı olduğunu ifade etti.

Konuşmalardan sonra Oryantiring sporu basın mensuplarına tanıtıldı.