Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 26-11-2013 20:55   Güncelleme : 26-11-2013 20:55

DR.ÇOLAKOĞLU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Sırbistan’ın Belgrad şehrinde yapılan Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring Birliği toplantısında Dr. Tekin Çolakoğlu GÜNEY DOĞU AVRUPA ÜLKELERİ ORYANTİRİNG BİRLİĞİ Yönetim Kurulu üyesi seçildi.

DR.ÇOLAKOĞLU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

16-17 Kasım 2013 tarihinde Sırbistan’ın Belgrad şehrindeki Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring Birliği toplantısına katılan, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Dr.Tekin Çolakoğlu yapılan seçimler sonucunda, Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring Birliği Yönetim Kurulu üyesi seçildi.

Aslen Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden olan ve Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunda öğretim üyesi ve Spor Hukuku uzmanı Dr. Tekin Çolakoğlu, ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edeceğini söylerken, uluslararası spor kuruluşlarında daha fazla sayıda insanlarımızın görev almasının Türk spor vizyonunun gelişimine katkı sağlayacağını belirtti.

Dr. Çolakoğlu, "Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanlığını yürütüyorum, Gazi Üniversitesi'ndeki görevimle birlikte, Türkiye'nin spor alanındaki başarılarına katsı sunma çabasındayım. Federasyondaki arkadaşlarımızla birlikte Oryantiring sporunu da ülkemizde hem geliştirip, hem de daha üst seviyelere taşımak için büyük gayret sarf ediyoruz. Temennimiz Oryantiring sporunu ülkemizde daha etkin hale getirmek ve bunun içinde altyapı faaliyetlerini hızlandırıp, çeşitli turnuvalarla birlikte ülke içerisinde sporcularımızı şampiyonalara hazırlayıp başarılar elde etmek istiyoruz" dedi.

Öte yandan Dr. Çolakoğlu, 2014 Türkiye Oryantiring şampiyonasının Kahramanmaraş’ta düzenleneceğini söylerken, 2015 Dünya Liseler Arası Oryantiring Şampiyonasının da ülkemizde düzenleneceği müjdesini verdi.