Voleybol
Giriş Tarihi : 29-08-2013 19:15   Güncelleme : 29-08-2013 19:15

ANKARASPOR’DAN BESİM DURMUŞ ÇIKIŞI

Ankaraspor Menajeri Ender Yurtgüven’den K.Maraşspor teknik direktörü Besim Durmuş için anlamsız "Haddini Bil" açıklaması.

ANKARASPOR’DAN BESİM DURMUŞ ÇIKIŞI

Hafta içinde düzenlediği rutin basın toplantısında açıklamalar yapan Kahramanmaraşspor teknik direktörü Besim Durmuş, bir gazetecinin sorusu üzerine Ankaraspor teknik direktörü Osman Özköylü’nün takımı hakkında ki eleştirilerine polemiğe girmek istemiyorum. Ama bu açıklamaları da doğru bulmuyorum. Biz haddimizi bilerek oynadık. Ne yapsaydık arka kısmı açıp gol atmasınımı sağlasaydık”demişti.

Bu açıklamaların ardından Ankaraspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven; ortamı gerecek bir açıklama da bulundu.

Genel Menajer Ender Yurtgüven yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu: “Besim Durmuş’un beyanlarını kendini gündemde tutma çabası olarak görüyorum. Çok gereksiz açıklamalar olmuş. Teknik direktörümüz Osman Özköylü’nün yaptığı teknik değerlendirmelere Besim hocanın da teknik-taktik söylem çerçevesinde cevap vermesini beklerdim. Fakat öyle görünüyor ki kendisi teknik söylem konusunda yetersiz ve bu yüzden olacak ki mesnetsiz, iftiralarla dolu, dedikodu kültürüne uygun, seviyesini gösterir bir şekilde Osman hocamın açıklamalarına alakasız bir cevap vermiş, haddi olmayan konulara girmiş. Kendisinin böyle bir yapıda olduğunu bilmezdim. Zaten kendisini çok da tanımıyorum. ‘20 milyon bütçeyle bir takım kurmuşsun, arkamı açayım da ‘gel gol at mı diyeyim’ şeklinde bir beyanı var. Tabi ki arkasını hiçbir zaman açmasın. Besim Durmuş bizim ekibimizin maliyetini nerden biliyor çok merak ediyorum. Çocuk gibi, kendi hayal dünyasında yalan yanlış bir senaryo yaratmış. Öyle sanıyorum ki, İç sahada kaybettiği 2 puanı unutturmak için, aldığı 1 puanı başarı saymış. Aldığı 1 puanı camiasına, başkanına ve yönetimine daha değerli gösterebilmek için de takımımızın değerini göklere çıkarmış. Bir teknik adamın böyle ezik bir psikolojide olması beni üzdü. Lider ezik olmaz, olursa da ondan lider olmaz. Ayrıca belirtmeliyim ki bizim takımımızın maliyeti kendisinin ifade ettiği rakamın yarısından daha az. Para-pul işlerine çok meraklıysa gelsin Ankara’ya sözleşmeleri tek tek göstereyim, içi rahat etsin. Demek ki az para ile güzel bir kadro kurmuşuz ki Besim hocanın iliklerine kadar korku salabilmişiz. Biz mütevazı bir takımız. Karakterli bir teknik ekibimiz ve yine karakterli ve bir o kadar da yetenekli futbolcu gurubuna sahibiz. En büyük sermayemiz bu. Kendisine tavsiyem teknik işlerle ilgilenmesi ve kulüplerin hele hele başka kulüplerin mali yapılarına burnunu sokmaması. İki gün boyunca Kahramanmaraş’ta idim. Bu güzel ilin halkı ile yaptığım sohbetlerde takımlarından umutları olmadığını ve kendilerinin düşmeye en yakın ekip olduğuna inandıklarını belirttiler. Besim hoca başka kulüplerin para işleri ile ilgileneceğine kurduğu takım ile ilgili şehirdeki algıyı değiştirmeye çalışmalı. Yoksa kendisi için 1.lig macerası uzun soluklu olmayacak gibi görünüyor. Besim Durmuş’un açıklamalarını Kahramanmaraşspor’a mal etmiyoruz. Bu talihsiz açıklamanın kendisini bağladığını kulübünü bağlamadığını düşünüyoruz. Ankaraspor ve Kahramanmaraşspor’un ilişkisi Besim Durmuş’un açıklamaları ile bozulmaz. Bu vesile ile bizi iki gün boyunca konuksever bir şekilde ağırlayan Kahramanmaraş yönetimine ve halkına teşekkür ederiz”dedi.