Amatör Branşlar
Giriş Tarihi : 22-06-2015 16:02   Güncelleme : 22-06-2015 16:02

ŞAMPİYON KM GENÇLERBİRLİĞİ

Kahramanmaraş 2. Amatör Küme de ligin bitimine 1 hafta kala 1. Amatöre çıkan 3 takımda belli oldu. KM Gençlerbirliği ilk yılında şampiyonluk yaşadı.

ŞAMPİYON KM GENÇLERBİRLİĞİ

2014-2015 futbol sezonu Kahramanmaraş 2. Amatör Küme de ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluk sevinci yaşayacak 3 takımda belli oldu. Liginde şampiyon olan ve 1. Amatör Kümeye çıkmaya hak kazanan takımlar 1905 Kahramansaray, Pazarcık Kartalkaya ve Kahramanmaraş Gençlerbirliği oldu.

Kurulduğu ilk yılında Erkek Basketbolda 2 kupa kazanan Kahramanmaraşspor Basketbol takımına 4 genç oyuncusunu veren Kahramanmaraş Gençlerbirliği, futbol da da ilk yılında şampiyonluk yaşadı.

Kahramanmaraş Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Serdar Bursalı, "Kurulduğumuz ilk yılı 2 branşta 3 kupa ve bir şampiyonluk ile bitirdik. Dile kolay gelebilir ama emin olun arkasında çok büyük bir emek var. Sezon başından bu yana çok ciddi sıkıntılar ve travmalar atlattık. Lig hazırlıkları bitti bu defa Teknik Direktörümüz kalp krizi geçirdi ve baypass ameliyatı oldu. Sonra lige çok kötü bir başlangıç yaptık. Ama yılmadık, yıkılmadık. Yenilmemizi, yıkılmamızı ve başarısız olmamızı isteyen bir çok etkene rağmen ilk sezonumuzda 3 kupa kaldırdık. Ben başta bu takımın mimarı teknik direktörümüz Ruhi Bilgi, bir birinden değerli ter akıtan çaba gösteren, inanan ve emek veren bütün futbolcu kardeşlerime, benimle kader birliği yapan ve bana sürekli destek olan yönetici arkadaşlarım başta Yılmaz Yanık, Ahmet Gebel, Serkan Altunbaş, Ali Erbilir, Hacı Gündeşli ve özellikle her zaman yanımızda olan bize hem forma hem de büyük bir manevi güç veren Kahramanmaraşspor Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan'a çok teşekkür ediyorum. Sezon başında her sorunumuza merhem olmaya çalışan ve bize güç katan maddi manevi her zaman varlığını derinden hissetiğimiz sevgili Ahmet Belli başkanımıza, yine maddi manevi yanımızda olan değerli iş adamımız abim Mikail Utlu'ya ve şampiyonluğumuzu yürekten bütün dostlarımıza çok teşekkür ederim"dedi.