Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 07-03-2016 02:34   Güncelleme : 07-03-2016 02:34

KAHRAMANMARAŞ BBS 0-1 YOMRASPOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor kendi sahasında karşılaştığı Yomraspor’a 1-0 mağlup oldu.

KAHRAMANMARAŞ BBS 0-1 YOMRASPOR

Stadyum: 12 Şubat

Hakemler: Lütfullah Aslan**, Recep Ekin**, Emre Doğan**

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor: Eray Çalışkan***, Ömer Halis Güven** (Dk74 Kerem Tulgar**), Hüseyin Çelik** (Dk60 Ali Özdiller*), İlhan Aslanoğlu**, Emre Doğan***, İsmail Türkaslan**, Mehmet Çiloğlan***, Murat Tan*** (Dk64 Emre Bayram*), Ömer Çoban***, Yusuf Efil**, Yunus Doğan*

Yomraspor: Ali Karadeniz**, Burçak Özkanca**(Dk74 Yener Şerif Boz*), Safak Bayraktar*, Furkan Özyurt*, Ali İhsan Özkanca** (Dk 46 Şaban Keleş**), Emre Turgut****, Selcan Pekkanlı**, Bilal Çebi **(Dk65 Yasin Reis*), Şenol Özyurt***, Oktay Gümüş**, Yetkin Demir**

Sarı kartlar: Dk 13 Furkan Özyurt (Yomraspor) Dk 37 Emre Doğan (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor)

Kırmızı Kart: Dk 57 Yunus Doğan, (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor

MÜSABAKADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR;

İLK YARI;

Dk 5 Sol kanattan Mehmet Çiloğlan’la kullanılan serbest vuruşta kaleci Ali topu kornere çeldi.

Dk 7 Mavi fırtına yine aynı yerden serbest vuruş kazandı. Sol kanattan kullanılan serbest vuruşta Murat topu yana açtı Ömer Halis sert vurdu. Top üstten auta gitti.

Dk9 Sağ kanattan gelişen Yomra atağında Furkan bindirdi ve ceza alanı yakınında topu Bilal’e aktardı. Bilal sert vurdu top yandan auta çıktı.

Dk13 Orta sahadan gelişen atakta İsmail uzun topla topu ceza alanı içerisine gönderdi, ceza alanı içerisinde topla buluşan Murat defansıda çalımladı sert vuruşunda top kaleci Ali de kaldı.

Dk 17 Sol kanattan gelişen atakta Mehmet Çiloğlan sol korner çizgisi üzerinden topu ceza alanı dışına gönderdi.

Dk19 sol kanattan gelişen atakta Oktay topu ceza alanı içerisine gönderdi. Üstten ceza alanı içerisine yön alan topa Bilal kafa ile çıktı ve topu üstten auta gönderdi.

Dk26 sol kanattan Yomraspor’da Ali İhsan’ın ortasında Emre’nin kafa ile kaleye gönderdiği topa Eray parmak uçları ile topu kornere çeldi. Kornerden ise cevap çıkmadı.

Dk30 Sol kanattan Yusuf topu ceza alanında Murat’ın önüne açtı Murat ise topu kalecinin üzerine çekmesi ile kaleci Ali topu kucakladı.

Dk 36 Sol kanattan Yomra ekibi Oktay ile serbest vuruş kazandı. Oktay’ın içeri gönderdiği top direk kaleye gitti ve topa kaleci Eray tek hamlede sahip oldu.

Dk41 Orta sahadan gelişen atakta Ömer Halis ceza alanı dışında topu bindirme yapan Hüseyin’e aktardı. Hüseyin’in içeride topu düzlemesinin ardından sert şutla topu yerden kaleye gönderdi. Kaleye yönelen topa Kaleci Ali yatarak sahip çıktı.

Dk44 Sol kanattan bindirme yapan Yomraspor da Emre içeri girmek istedi topa Yunus engel olarak rakibini yerde bıraktı. Yomraspor bu pozisyonda serbest vuruş kazandı. Serbest vuruşta ise top barajdan oyuna döndü.

Dk45 ilk yarı 0-0 eşitlikle normal süre biterken oyuna 2 dakika ilave edildi.

Dk45+2 Sağ kanattan gelişen atakta Yunus uzun pası ile Murat’a gönderdiği topa Murat kademe yaparak oyuna çeldi ve ceza alanına gönderdiği topu defans uzaklaştırmasını bildi.

İKİNCİ YARI;

Dk46 Yusuf Efil’in ceza alanı içerisine gönderdiği ortada top direk kaleci Ali’ye gitti.

Dk47 Sol kanattan atağa çıkan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor atağında İlhan topu Ömer Halis’e aktardı. Ömer Halis ters topla topu Hüseyin’in önüne düşürdü. Hüseyin ise önüne aldığı topu ceza alanı önünde İsmail’in önüne aktardı. İsmail ise bindirme yaparak topu kaleye göndermek istedi. Üstten direk kaleye gönderdiği top üstten auta gitti.

Dk51Sağ kanattan atağa çıkan Yomraspor Şenol’un içeri gönderdiği topa çıkan Selcan topa dokundu topu kaleci Eray son anda oyuna çeldi.

Dk57 Sol kanattan gelişen atakta Yomraspor’da Selcan topu Oktay’a aktardı. Oktay ceza alanına girmek istedi defans girişi önledi. Bu pozisyonla Mavi fırtınada Yunus çift sarı kartla Kırmızı karta dönmesi ile 10 kişi kaldı.

Dk 64 Ceza alanında önemli bir pğozisyona ayak koyan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor Ömer Halisi ile gole çok yaklaştı. Ömer Halis’in ceza alanında defansı da geçmesi ile kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda kalecinin üzerine çekmesi ile pozisyonu hoyratca harcadı.

Dk 73 Sol kanattan gelişen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyespor atağında Ömer’in ortasında Ömer Halis topa sahip çıkarak topu kaleye göndermek istedi. İkili mücadelede topa Yomralı Furkan dokunarak kornere çeldi. Kornerden ise sonuç çıkmadı.

Dk 83 Sol kanattan gelişen atakta Yomraspor Emre ile gole ulaştı. 0-1

Dk85 sağlı sollu ataklarla baskı kuran ev sahibi beraberlik golü arayışında bulundu. Kerem ve Emre ile bastıran mavi fırtına bir türlü gole ulaşamadı.

Dk 90 Mavi fırtına baskı kurduğu dakikada gole ulaşamazken müsabakanın normal süresi sona erdi ve müsabakaya oynanılmayan süre 4 dakika ilave edildi.

Dk90+2 Ceza sahası içerisinde oluşan pozisyonda Kaleci Eray’ın da ceza alanına girdiği pozisyonda Ömer ve Çiloğlan topu kaleye göndermek istedi top kornere çıktı. Kornerden ise cevap çıkmadı.