Voleybol
Giriş Tarihi : 01-10-2014 23:58   Güncelleme : 01-10-2014 23:58

DESTEK Mİ? KÖSTEK Mİ?

Kahramanmaraşspor’un kendi sahasında kaybetmesi ve deplasman da kazanması irdelenmesi gereken bir konu oldu.

DESTEK Mİ? KÖSTEK Mİ?

Kahramanmaraşspor’un kendi sahasında kaybetmesi ve deplasman da kazanması irdelenmesi gereken bir konu oldu. Göztepe deplasmanında yakalanan 4 gol pozisyonu ile maç 1-0 kaybedildi. Kırklareli deplasmanında ilk yarısı neredeyse tek kale oynanan ve 1-0 kazanılan deplasman maçına şimdi de Gölbaşıspor deplasmanında elde edilen 3-0 galibiyet eklendi. Demek ki iç saha da ciddi bir sıkıntı var. Sezon başından bu yana Teknik Direktör Orhan Şerit’e geçtiğimiz sezondan miras bir tepki var. Bu tepki sezonun ilk maçı olan Ankaragücü maçıyla başladı. Takım ne zaman gol yese tribünlerden tek bir ses yükseliyor. “Orhan Şerit İstifa” ve çöküş devam ediyor. Tribünler daha da büyük tepki göstermeye başlıyor. Tansiyon daha da yükseliyor. Bu olumsuz hava hem rakibi ateşliyor hem de Kahramanmaraşspor ev sahibini avantajını hakem önünde kaybediyor. Takım motivasyonu dağılıyor. Tribünlerin geçtiğimiz sezondan biriken tepkisi çığ gibi büyüyor. Biletlere olan tepki, hocaya olan tepki, hakeme ve rakibe olan tepki derken Kahramanmaraşspor iç saha avantajını tamamen kaybediyor. Deplasman da peş peşe galibiyet alınmasını ben buna bağlıyorum. Artık Kahramanmaraşspor’u koşulsuz şartsız desteklemeli ve varsa tepki maç sonuna bırakılmalı.

Bingölspor ile oynanan maçta Kahramanmaraşspor Tayfunun golünün ardından Bingöl’ün beraberlik golünü bulması ile birlikte Bingölspor alkışlanmaya başlandı ve hatta bazı kendini bilmezler daha da ileri giderek Bingölspor diye tezahürat yaptı. Amigo Soner ve diğer taraftarların tepkisi ise tribünleri bu sezon ilk defa nefesi kesilene kadar Kahramanmaraşspor’u desteklemeye götürdü. Tribünlerin coşkusu sahaya yansıdı ve takımın oyun direnci büyük bir artış gösterdi. Tribünlerde taraftar, sahada futbolcular bu sezon ilk defa birlikte hareket etmeye başladılar. Sonucunu da gördük. Şimdi bazıları Bingölspor Bal Ligi takımı diyebilir. Uzağa bakmaya gerek yok. Etimesgut Süper lig ekibi Erciyesi, Balçova Yaşamspor da Süper Lig ekibi Balıkesirspor’u kupadan eledi. Yani kupa maçlarında büyük takım, küçük takım kavramı yok. Büyük takıma karşı iyi motive olan ve kaybedecek bir şeyi olmayan takımlar var.

Artık bu krizi bitirmek gerekiyor. Kahramanmaraşspor maçlarında tepki ve veya insanları memnun etmeyen her ne varsa Kahramanmaraşspor aşkı için maç sonuna bırakmalı. Kahramanmaraşspor’un deplasman da yakaladığı olumlu havayı iç saha maçlarına yansıtmanın tek yolu var. 90 dakika takıma sahip çıkmak. Takım geriye de düşse, mağlupta olsa takıma moral verip motive etmek gerekiyor. Büyük camia olmanın en önemli koşulu da budur. Kişisel sorunlar. Anlaşmazlıklar. Tartışmalar. Ne varsa hepsinin artık bir kenara bırakılması lazım. Eğer hedef tek ise artık maç içerisinde takıma köstek olmak yerine, destek olmak şart. Destek olmak şahsiyet. Takıma köstek koymak ihanet olur. Kahramanmaraşspor taraftarına da destek olmak yakışır. Tepki göstermek herkesin en doğal hakkı ama tepkinin maç sonuan saklanması şart. Aksi halde Kahramanmaraşspor'un toplarmanmasını beklemek hayalcilik olur. Kalın sağlıcakla. Sevgiler.