Voleybol
Giriş Tarihi : 13-01-2014 12:50   Güncelleme : 13-01-2014 12:50

DENİZ ÇOBAN’IN SABIKASI KABARIK

Deniz Çoban’ın cezalandırıldığı ve 3 yıl boyunca Süper Lig maçı verilmediği ortaya çıktı. Cezasını çeken Çoban, Kahramanmaraşspor – Bucaspor maçıyla yeniden gündeme bomba gibi düştü.

DENİZ ÇOBAN’IN SABIKASI KABARIK

Medical Park Antalyaspor-Kasımpaşa maçında gösterdiği kötü yönetimle tüm şimşekleri üzerine çeken hakem Deniz Çoban'ın, aldığı ceza sonrası yine bir maçı katletti. Kahramanmaraşspor – Bucaspor maçında da bütün şişekleri üzerine çeken Deniz Çoban’ın geride kalan dönemde yaptığı büyük hatalar yüzünden Süper Lig'de 3 yıl boyunca maç alamadığı ortaya çıktı.

Önceki yıllarda zorluk derecesi az olan maçlarda düdük çalan Deniz Çoban'ın, özellikle 2010-2011 sezonunda büyük hatalara imza attığı belirlendi.

26 Eylül 2010'da oynanan ve yarıda kalan Gaziantepspor-Bursaspor maçında da büyük tepki toplayan Çoban, daha sonra peşisıra yönettiği Eskişehirspor-İstanbul BŞB, Karabükspor-Kasımpaşa ve Antalyaspor-Eskişehirspor karşılaşmalarının ardından Merkez Hakem Kurulu tarafından kelimenin tam anlamıyla kızağa çekildi.

Çoban o tarihten itibaren Süper Lig'de yaklaşık 3 yıl boyunca hiç maç yönetemedi. Bu süre içinde genelde PTT 1. lig maçlarında görev aldı. Ayrıca Süper Lig'de 4. hakemlik yaptı, ya da 2. ve 3. Lig maçlarında düdük çaldı.

Bu 3 yılın ardından af kapsamına giren Çoban, bulunduğumuz sezon içerisinde maç almaya başladı. Elazığspor-Sivasspor maçı ile dönüş yapan Çoban, ardından aralıklı olarak Antalyaspor-Akhisar, Gençlerbirliği-Eskişehir ve Akhisarspor-Karabükspor maçlarını yönetti.

Yetersiz ve formsuz bulunduğu için 3 yıl boyunca ikinci planda tutulan Deniz Çoban, bu karşılaşmaların ardından dün oynanan Antalyaspor-Kasımpaşa maçında görevlendirildi.