Amatör Branşlar
Giriş Tarihi : 07-07-2014 16:24   Güncelleme : 07-07-2014 16:24

KORTLARA İLGİ SÜREKLİ ARTIYOR

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Tenis İl Temsilciliğinin girişimleriyle Kort Tenisine olan ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle Yaz Spor Okulları’nda öğrenciler Tenise büyük ilgi gösteriyor.

KORTLARA İLGİ SÜREKLİ ARTIYOR

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Kort Tenisi branşına gösterdiği ilgi ile şehirde bu spor branşına ilgi her geçen gün artıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’nın da özel ilgi gösterdiği Kort Tenisinde tesis sorunu da yine il müdürünün çabalarıyla ortadan kaldırıldı. 12 Şubat Spor Kompleksi içerisine iki Kort yapılırken, yapımı devam eden yeni spor kompleksinin içerisine de kort yapılacağı bildirildi. Bu tesisleşme hamlesiyle Kahramanmaraş’ın da ilgisini çekmeye başlayan kort tenisinde her geçen gün sporcu sayısı artmakta. Özellikle yaz spor okullarında öğrenciler bu branşa çok büyük ilgi gösterirken, bu öğrenciler içerisinde kendini geliştiren ve yeteneğini artıran sporcular performans sporcusu olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Türk sporuna kazandırılıyor.

“BİZE FIRSAT VERİLDİĞİ SÜRECE TENİSİ KAHRAMANMARAŞ’TA ÜST SEVİYELERE ÇIKARACAĞIZ”

Kort tenisinin gelişmesi ve sporcu yetiştirilmesinde önemli paya sahip olan antrenörler ile de bir değerlendirme yaptık. Kahramanmaraş’ta uzun zamandır tenis sporunu öğrencilere öğreten Tenis Antrenörü Ayşe Sığırgüden, teniste gelinen noktayı anlattı. Kahramanmaraş’ta tenise olan ilginin her geçen gün arttığına dikkat çeken Sığırgüden, bu ilginin karşılığının yetişen performans sporcuları olduğunu kaydetti. Tenisin gelişmesi ve sporcu sayısının artması için her türlü imkanı ve desteği kendilerine sunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı’ya teşekkür eden Sığırgüden, şunları kaydetti: “2’inci sınıf tenis antrenörüyüm. Kahramanmaraş’ta tenis şuan gelebileceği en iyi seviyede olduğunu söyleyebilirim. Çünkü sporcu sayılarımızdan, performans sporcularımızdan olsun önemli sayıda artış var. Bu yıl ve geçen yıl çocukları Türkiye Genelindeki müsabakalara götürebildik. Çok güzel dereceler elde ettik. Türkiye Şampiyonu çıkarttık. Göreve başladığım ilk yıl ve 2013 yılında Türkiye Şampiyonu çıkardık. Bunun yanı sıra 2’inciler, 3’üncülerde var. Kahramanmaraş’ta tenisin daha da güzel seviyelere geleceğini söyleyebilirim. Malzeme bakımından olsun, tesisler bakımından olsun, bize fırsat verildiği sürece tenisi Kahramanmaraş’ta en iyi seviyeye çıkaracağız.”

“TENİSE İLGİ ARTIYOR”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bir diğer başarılı tenis antrenörü Selçuk Çamçakal’da tenise olan ilginin her geçen gün arttığına dikkat çekti. Çamçakal, konu hakkındaki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “2’inci kademe tenis antrenörüyüm. Ayşe Hocamızın teniste emeği çok fazladır. İl Temsilcimiz Kemal Bey’in emeği çok fazladır. İl Müdürümüzün emeği çok fazladır. Tenis Kahramanmaraş’ta gelişmektedir. Yaz Spor Okullarında öğrenciler çok fazla sayıda geliyor. Aşırı derece de yoğunluk var. Tenise ilgi duyuyorlar. İlk geldiklerinde raketlerin ve topun ücretsiz olduğunu söylediğimiz de şaşırıyorlar. Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün katkıları çok fazladır. Herkes gelsin, oynasın diye çok büyük emekler veriliyor. Çocuklara küçük yaşlardayken tenis sevgisi aşılanmaya çalışılıyor.”