Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 07-10-2013 16:41   Güncelleme : 07-10-2013 16:41

ÇEKEMEMEZLİĞİN VEBALİNİ ÇEKİYORUZ!

Teknik direktör Besim Durmuş'un istifasını verdiği Adana maçıyla birlikte bir çıkış yakalayan Kahramanmaraşspor, aslında son maçlarda iyi futbol oynamasına rağmen gol yollarında bir türlü istediği sonucu alamayınca doğal olarak mağlup olup, oynadığı maçlardan puansız ayrılıyor.

ÇEKEMEMEZLİĞİN VEBALİNİ ÇEKİYORUZ!

Özellikle son oynanan Manisaspor maçında futbolcuların iyi niyetini net bir şekilde gördük...

Maç içerisinde sürekli pozisyon kovalayan, topla oynama arzusu, isteği, hırsıyla birlikte maç sonucunu etkileyecek gol arayışındaki mücadelesi, bence Kahramanmaraşspor'u çekememezliğin vebalini ödemesi cinsinden şansızlığının alasını yaşıyoruz.

Bir çok futbol kamuoyu tarafından gözlemlenemeyip, analiz edilemezken bunu birilerinin çıkıp anlatması lazım ve buna inandırması lazım. Buda olmayınca sonuç yine aynı nakarata denk geliyor maalesef!

Nedir bu şansızlığın ve çekememezliğin vebalini ödemek, neden kaynaklanıyor diye düşünülüp kendi kendimize soruduk mu acaba? Merak ediyorum!

Eğer sorulsaydı bu sonuçlar ortaya çıkmayacaktı mutlaka, ki anlayışla karşılanıp ne olursa olsun her yönüyle bu takıma ve yöneticilerine inanılıp, sonsuz destekte bulunulurdu.

Dediğim gibi, nedir bu şansızlığın ve çekememezliğin vebali?

Adanaspor maçı ile birlikte, bir önceki maçtan sonra ve maç esnasında ya yönetime yada teknik heyete yapılan gereksiz ve anlamsız tezahüratların, istifa çağrıları çok anlamsız ve haksızlıktı...

Hemen hemen her köşe yazımda belirtiyorum, takım yeni kurulmuş, bir çok oyuncu takımda yeni, konsantrasyon eksikliği, uyum sorunu, bulunduğu ligin ağırlığına alışamamazlık, birde buna ekonomik sıkıntılar eklenince istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyordu.

Rakip takımların kadroları değerlendirilmeden alaşağı yorumlar ve tepkiler var.

Rakip takımların hemen hemen hepsinde süper lig patentli oyuncular var, bir çoğu süper lig'te oynamış, en bariz örneği, Manisaspor'da kaleci Volkan Babacan bir dönem Fenerbahçe'de Volkan Demirel'in yedeğiydi ve bir çok maçta da görev aldı. Murat Tosun, Bekir Eryılmaz gibi!

Şanlıurfa'da, Orduspor'da, Bucaspor'da, Denizlispor'da, Samsunspor'da ve daha bir çok takımda süper ligde oynamış bir çok oyuncu bulunuyor, ve bu takamlar süper ligde yıllardır boy göstermiş takımlar, yapısal olarak, tesisleşme olarak, mali yapı ve koordinasyon olarak...

Kahramanmaraşspor'un kimlerle mücadele ettiğini bilmeden, bu sıkıntıları anlayamayıp, zamanla bu takımın iyi işler yapacağına inanmamak, her kötü sonuçta teknik heyete ve yönetime yapılan haksız eleştirilerin, özellikle de Besim Hocaya yapılan haksızlığın vebalini çekiyoruz, bilmem bunu hiç düşünen oldu mu acaba?

Önce biz kendi kendimize haksızlık ettik, sonra da elin adamı bize maç içerisinde verdiği kararlarla haksızlık edince elin adamını suçluyoruz. Elin Adamı dediğim Manisaspor maçının hakemi yani! Biz sahip çıkmıyoruz ki elin adamı çıksın!

Biz kendi gözümüzü kör etmedik mi daha bir kaç hafta önce? Besim Hocaya istifa çağrısında bulunmadık mı? Hakaretler edilmedi mi? Özellikle hatırlayın lütfen, Adanaspor maçının daha ilk dakikalarını...

Bir diğer çekememezlik meselesi ise maddi manevi bu takıma destek bulunmamak, mali sıkıntıda olan Kahramanmaraşspor'a, Kahramanmaraşlı olarak ekonomik desteklerde bulunmamak!

İki yıldır bu takım büyük mücadeleler içerisinde 3. Lig'ten sonra 2. Lige çıkıp, 2. Lig başarısı sonrası PTT 1. Lig virajında, kritik virajda araç hakimiyetini kontrol edemeyen şoförün, birde kafasını karıştıran çevresel etkenler olduğu gibi, yakıt sorunuyla karşı karşıya gelen şoförün halini düşünemiyorum. Allah yardımcısı olsun! Elimizden gelse de bir şeyler yapabilsek modundayım sadece!

Demem o ki, Kahramanmaraşspor çok kritik virajda, hem çevresel etkenlerle boğuştuğu gibi, mali sıkıntılarla birlikte kafası karıştırılan, kurcalanan bir yapıda!

Sadece eleştiriler ve protestolar var, olumsuzluklar var, olumlu yapılan hiç bir şey yok! Ne yazık!

Bu takıma şirket takımı diye, kimse sahip çıkmıyor! Ne sanayiciler, ne yerel yönetici ve idareciler, nede bu memleketin insanı!

Neymiş efendim, ben yardım edeceğim, yöneticisi olan elin yabancısı kendine prim yapacakmış...

Allah aşkına neyin kafasını yaşıyorsunuz siz, bu takam, bu ilin takımı, PTT 1. Ligde Faturavizyon demiyorlar, Kahramanmaraşspor ve Kahramanmaraş halkı diyorlar!

Bu yobazlıktan ne zaman kurtulacağız biz, bu geri kafalılıktan, bu akılsızlık ve mantıksızlıktan ne zaman kurtulacağız, gerçi doğru ya bu zihniyetle bir karınca boyu da ilerlemiyor Kahramanmaraş!

Sözüm elinden geldiği kadar yardımcı olan kişi ve şahsiyetlere değil! Sözüm kör kabuğundan kafasını çıkarıp, bir çevreye baksınlar, hadi Avrupa'yı göremiyorsunuz, bari burnunuzun dibindeki illeri görün, Gaziantep, Adana, Mersin, özellikle Kayseri, bu illerin en az bir takımı süper ligde, Gaziantepspor, Kayserispor ve Kayseri Erciseyspor, daha düne kadar Adanaspor süper lig takımıydı, ve şuan Adana'nın iki takımı PTT 1. Ligde... Mersin , Mersin İdmanyurdu geçen yıl süper ligdeydi.

Avrupa'ya bir bakın bir örnek alın ya Allah aşkına, İtalya da iki tane, İngiltere'de üç tane, Almanya'da iki tane, Fransa'da dört tane Arap sermayesinin sahip olduğu takımlar var...

Fransa'daki takımlar Paris Saint-Germain, Marsilya, Monaca gibi...

Almanya'da yarı hissesine sahip olunan Borissa Dortmunt, ve Hamburg'un tamamı Arapların...

İspanya'da Malaga Arap şeyhlerinin...

İngiltere'de Chelsea Rus İşadamının, Arsenal'in Stadı'nın finansörü Arap Emirates... İngiliz Manchester City...

İtalyan Milan'ın finansörleri, İnter'in ve daha sonra Romayı da satın almaya çalışmışlardı, daha bir çok örnek var!

Şimdi bu İspanyol, Alman, İngiliz, İtalyan takımları Avrupa müsabakalarında oynadıkları zaman Arap Ülkesi mi deniliyor? Arapların mı deniliyor?... Hayır İngiliz, İtalyan, Alman, İspanyol deniliyor.

Birde bu Arapların bu takımlara yaptıkları yatırımları düşünürsek, acaba bu ülkelerin ekonomilerine Araplar ne kadar katma değer kattı, bunları hiç düşündünüz mü?

Yazık vallahi çok yazık, bu zihniyetle biz asla bir arap, pardon arpa boyu uzamayız! Yazıklar olsun bize, işte elin adamı da, bize istediği gibi istediği hükmü geçirip, kıs kısda arkamızdan güler!

Neyin vebalini çekiyormuşuz gördünüz mü? Alın size vebal Daha Besim Hocaya yapılan haksızlığın vebalini anlatmama gerek var mı?