Basketbol
Giriş Tarihi : 31-08-2013 16:25   Güncelleme : 31-08-2013 16:25

FİLE’NİN EDELERİ 1. LİG AŞKINA

Kahramanmaraş Belediyespor file’de 1. lig için kolları sıvadı.

FİLE’NİN EDELERİ 1. LİG AŞKINA

Acıbadem 2. Lig Erkekler B Grubu’nda mücadele edecek olan Kahramanmaraş Belediyespor Voleybol takımında hedef 1. Lig’e yükselmek. Geçtiğimiz sezon gurubunu başarı ile tamamlayarak play-off oynayan mavi-beyazlı ekip, play-off’lar da başarı sağlayamamış ve 1. Lig’in kapısından dönmüştü. Bu sezon iddialı transferler gerçekleştiren filenin aslanları, güçlü rakiplerini gölgede bırakarak şampiyon olmayı ve 1. Lig’e yükselmeyi hedefliyor.

Yeni sezon hazırlıkları hakkında bilgiler veren Antrenör Mustafa Atçı, günde çift idmanla takımı maçlara hazırladıklarını anlattı.

Son iki sezonda elde ettikleri şampiyonluklarla çok büyük tecrübe kazandıklarını anlatan Atçı, “Bu yıl ki hedefimiz grubumuzu lider bitirip, play-off’lara kalmaktır. Devamında yarı final ve final oynayarak birinci lige çıkmaktır. Bunun için öncelikle tesislerimiz anlamında her şeyimizi tamamladık. Arkasından sporcu anlamında kaliteli sporcuları şehrimize getirdik. Ayın yirmisinde antrenmanlara başladık. Günde çift antrenman yaparak hazırlanmaya çalışıyoruz. Transferlerimiz arasında Galatasaray’dan, Fenerbahçe’den, Maliye Milli Piyango’dan aldığımız oyuncular var. Bunların içerisinde 2006 ve 2013 yıllarında Avrupa Kupası’nda derece yapan sporcularımızda var. Şu anda çok kaliteli bir kadroya sahibiz. Kadromuzun kalitesi 1. Lig’de mücadele edecek düzeyde. Allah kısmet ederse birinci lige çıkacağız” şeklinde konuştu.

TAKIMIMIZDA MİLLİ TAKIM TECRÜBESİNE SAHİP OYUNCULAR BULUNUYOR

Bu sezon takıma tecrübeli isimleri kattıklarını aktaran Atçı, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şu anda toplam 12 sporcumuz var. 12 sporcunun 7’sini çeşitli kademelerden milli olmuş sporcularımız oluşturuyor. Bunlardan bir kısmı 1. Lig tecrübesine sahip sporcular. A milli takım düzeyinde 4 sporcumuz var. Büyük tecrübelere sahip, başarılı ve yetenekli sporculara sahibiz. Yeni spor salonun 15-20 gün içinde bize teslim edeceği söylendi. Teslim edildikten sonra antrenmanlarımızı ve hazırlıklarımızı orada yapacağız. Bir gazeteci büyüğümüzün adına yapılan bir salonmuş. Belediye Başkanımızın toplantıda da söylediği gibi o salonda maçlarımızı oynayacağız. İnşallah bu salon, şehrimize ve takımımıza hayırlı olur ve salonda birçok başarılar yakalarız.”