Voleybol
Giriş Tarihi : 13-08-2013 21:34   Güncelleme : 13-08-2013 21:34

DURMUŞ, HEDEFİMİZ BAŞARIYI KOVALAMAK

Fatura Vizyon Kahramanmaraşspor Teknik Direktörü Besim Durmuş, “Ruhumuzla, Enerjimizle ve her şeyimizle buradayız”dedi.

DURMUŞ, HEDEFİMİZ BAŞARIYI KOVALAMAK

Kahramanmaraşspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Besim Durmuş, basının karşısına geçti ve yeni sezon hakkında bilgiler verdi. İlk olarak şampiyon bir takım bırakan eski teknik direktör Fethi Çokkeser’e teşekkür eden Durmuş, elde edilen bu başarıları sürdürmek istediklerini anlattı.

Kahramanmaraşspor’u taraftar potansiyeli ve son iki sezonda üst üste elde ettiği başarılardan dolayı tercih ettiğini söyleyen Durmuş, Kahramanmaraş halkının da bu başarılı takıma sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Geçen yılın şampiyon kadrosunun korunmasının takım için çok olumlu olduğunu vurgulayan Durmuş, yeni transferlerin de takıma çok büyük katkılar yapacağını anlattı.

Durmuş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “RUHUMUZLA, ENERJİMİZLE VE HER ŞEYİMİZLE BURADAYIZ” “Burada bulunmaktan, arka arkaya 2 tane şampiyonluk yaşamış futbol takımının içinde olmaktan çok memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Bu enerjiye bu heyecana ortak olmak için burada olduğumu buraya ekip arkadaşlarımla yeni gelen oyuncu grubumuzla şampiyonluk yaşamış, taraftarına sahada alın teri veren sporcusundan futbol kenti olan geçmişte büyük başarılar elde etmiş, fakat biraz gecikmelide olsa arka arkaya inanılmaz bir enerji açığa çıkartmış, bir camianın içine kalbimizle, ruhumuzla, enerjimizle ve her şeyimizle buradayız.”

“BU MEMLEKETİN BU STANDDARTLARDA TAKIMININ OLMASI GÜZEL BİR ŞEY”

İnşallah hem geçen sene aramızda kalan arkadaşlarımız, bu yıl aramıza katılan sporcu arkadaşlarımızla birlikte ptt liginde öncelikle buraya çıktığımızı tüm kamuoyuna olumlu bir şekilde yansıtarak her geçen gün hem gelişen hem yarışan bir Kahramanmaraş takımı yaratmak istiyoruz. Bunun için burada bütün şartlar mevcut. Şunu belirtmek istiyorum; uzun yıllar böyle bir başarıyı şimdi yakalamış bir Kahramanmaraş takımının kendini şehir olarak hem kalite, hem kültür olarak mesafe katetmiş çok iyi yerlere gelmiş Kahramanmaraş şehrinin, kendine de özgü bir kültürü olan memleketin bu standartlarda takımı olması fevkalade güzel bir şey.”

“HERKESİN EMEĞİNE, HERKESİN ORTAK AKLINA, YÜREĞİNE İHTİYAÇ VAR”

“Futbolun çok birleştirici bir unsuru var, evrensel bir yapısı var. Buna biz oyuncu grubu, yönetimimiz, başkanımız emeği geçen herkesle el ele kol kola ortak akıl etrafından inşallah Kahramanmaraş takımını hem bu ligde tutup, hemde uzun yıllardır hasret kaldığı başarıya geçen yıl ve önceki yıl sporcu arkadaşlarımızla beraber tribüne gelen çoşkulu bir şekilde emek veren, bu başarıyı hak eden Kahramanmaraşspor taraftarlarına, gönül dostlarına inşallah güzel bir sezon yaşatmak istiyoruz. Bunun için bizler şunun sözünü verebiliriz; bizler 24 saat mesai haracayacağız, varımızı yoğumuzu, başında da söylediğim gibi enerjimizi buraya aktaracağız. Her şeyin olumlu ve güzel olacağına yürekten inanıyoruz, ama bunun için arkamızda olan taraftar desteğinin artarak arkamızda olması, hem kamuoyunun kendi kültürünü, kendi kalitesini yukarı çeken ekonomisi güçlü olan, 600-700 bin ilçelerle beraber bir milyonu geçen bir nüfusu olan birçok şeyin altını üstünü doldurabilecek bir yapı var. Bunun için burada herkesin emeğine, herkesin ortak aklına, yüreğine ihtiyaç var. Sadece bizler bunu tek başımıza başaramayız. Ama bütün Kahramanmaraş halkının arkamızda olduğunu gördüğümüzde, desteğini, güler yüzünü arkamızda hissettiğimizde hem oyuncumuz sahada daha güvenli, hem bizler gelecekte olumlu işler yapacağız.”

“BİZİM ADIMIZA HER ŞEY OLUMLU DEVAM EDİYOR”

“Ben sizlere şunu net olarak söyleyebiliriz. Burada çok güzel bir enerji var. Herkesin vücut dili çok olumlu, buraya geldiğimiz ilk günden beri tesislerimiz, bizi karşılayan Kahramanmaraş halkı, başkanımız her şey bizim adımıza gayet olumlu. İnşallah bunu birlikte beraber o özlemini çektiğimiz, o marka değerini tekrar yaratarak. Biliyorsunuz, futbol çok değer gören toplumsal kitleleri arkasında sürükleyen bir yapısı var. Bu anlamda da Kahramanmaraş’ın geçmişte oluğu gibi, bugün inşallah hem Türkiye’de, kendi kültürümüzü kamuoyuna yansıtma konusunda çok olumlu bir yerde duruyoruz, bunun için herkesi etrafımızda birlikte hareket etmeye davet ediyorum. O zaman biz inşallah kendimizi güçlü hissedeceğiz.”

“12 ŞUBAT STADİUMUNUN YENİLENME ÇALIŞMASI HANDİKAP GÖZÜKÜYOR

İç saha sıkıntımız var. Bu bizim için handikap gözüküyor. 12 şubat stadyumu yenilenme aşamasında. Bir handikap gibi gözükse de lige başlama heyecanımız var. Bunu her yerde her sahada gösterebiliriz. İç saha taraftar desteği arkamızda olsa tabi çok daha olumlu bir şey, ama ilk maçın daha nerede oynanacağını bilmiyoruz. Gaziantep’te bir hazırlık maçı oynadık ve bu maça 200 kişi geldi, taraftarımızın yakın illerde oynarsak oraya daha çok geleceğini düşünüyoruz. Biz ne olursa olsun bizim için ligin başı çok önemli. Biz her maçı kendi içinde değerlendirmek zorundayız. Deplasmanda oynayacağız. Dezavantaj gibi gözükse de bence avantajda olabilir. Oradan iyi sonuçla dönüp lige iyi başlamak istiyoruz. Ben çokta dert ettiğimizi düşünümüyorum ama kendi sahandaki seyirci desteği, özgüven farklı bir şey.”

“SAKİN BİR ŞEKİLDE MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ”

“Biz teknik adamlar bir şeyi yıllık planlasak da, 3 yıllık planlasak da, mesele benim bulunduğu takımlarda alt yapılardan çok fazla oyuncu çıkarttım. Ben günlük yaşayan bir insan değilim, ben günlük mağlubiyete, galibiyete karşı oyunculara tavır koyan biriside değilim, benim özgüvenim çok fazla ben bir futbol adamıyım. Ama futbolda çok sabır yok. O yüzden ben Kahramanmaraş taraftarından, sabırlı olmalarını ve sürekli takımlarını desteklemelerini istiyorum. Ptt 1.Lig uzun bir lig, Ptt 1. Ligde her maç 6 puan değerinde, Ptt 1.Lig de şampiyon takımların 10 hafta kazanamadığı maçlar var, son 3 yıla bakarsanız. 8 hafta, 9 hafta maç kazanamayıpta şuan bir üst ligde mücadele eden takımlar var. İlk yarıyı 32 puanla bitiren ilk takımla, altta ki takım arasında 9-10 puan fark oluşmuyor. Biz uzun soluklu, sakin, telaş yapmayan, her maçı kazanamıyorsakta kaybetmeyecek şekilde mücadele etmek zorundayız. Yabancı oyuncularla ilgili olarak da, biz Türk milleti olarak duygusal insanlarız. 10 bin kilo metre, 20 bin kilo metre öteden gelen insana kapılarımızı açıyoruz, gönlümüzü açıyoruz. Ama dışarıdan giriş yapacak oyuncular kendi değerlerimize, bizi bir yerden bir yere taşıyacak yani yedek kalmayacak ve sürekli sahada bulunabilecek oyuncular olsun istiyoruz. Bu anlamda değişimler oluyor. Beklentimize karşılık alamadığımız oluyor.” Haber Merkezi