Amatör Branşlar
Giriş Tarihi : 02-10-2013 20:20   Güncelleme : 02-10-2013 20:20

Amatörlerden ASFK’ye DEV TEPKİ

U15 ve U17 Ligi Amatör Küme maçlarının hafta içi oynanmasından dolayı Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)’ye tepki çığ gibi büyüyor.

Amatörlerden ASFK’ye DEV TEPKİ

U15 ve U17 Ligi ile başlayan Amatör Küme maçlarında ilk hafta karşılaşmaları 21-22 Eylül tarihlerinde oynandı. İlk haftanın bitimi ile birlikte Kahramanmaraş Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Tertip Komitesi tarafından alınan karar gereği maçların hafta içinde de oynanmasına karar verdi. Alınan bu kararla birlikte başta futbolcu ve futbolcu velilerin bu karara tepkileri çığ gibi büyüyor. Amatör spor kulüpleri yetkilileri ve sporcu aileleri Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)’yi Kahramanmaraş’ta amatör sporun önünü kesmekle itham ediyorlar.

Futbolcular, hafta içinde maçların oynanmasına karşı olduklarını belirterek, Okullar açıldı, artık dersler de yoğunlaştı, derslerimizi bırakıp maçlara gitmek zorunda kalıyoruz. Böyle olunca da derslerden geri kalıyoruz. Maçlara gitmesek yıllarca antrenmana gittik, maçlar oynadık, belli bir yerlere gelmek istiyoruz bu çalışmamızı da heba etmek istemiyoruz. Yetkililerin bu konuyu dikkate alıp maçların hafta sonu oynanmasını istiyoruz" dediler.

Futbolcu velileri ise, çocuklarının okuldan çok futbola kafasını yorduğunu, hafta içi maçlar olduğu takdirde bir hafta okula kendini veremediğini ve derslerinin zayıf olduğunu ifade ederek, maçların mutlaka cumartesi ve pazar günü oynanmasını istiyoruz" açıklamasını yaptılar.

Takımların yöneticileri, saha görevlileri de bu durumdan şikayetçi olduklarını ifade ederek, Zor şartlarda liglerde mücadele ettiklerini işlerini güçlerini bırakıp hafta içinde maçlara gelmek zorunda kaldıklarını bu de kendilerini maddi yönden etkilediği gibi müşterilerinden olduklarını, mutlaka maçların hafta sonu oynanması gerektiğini, hafta içi oynanan maçlara hiç kimsenin gelmediğini neredeyse sahaya çıkartacak futbolcu bulamadıklarını belirttiler.

IŞIKLANDIRMALAR YETERSİZ

Kahramanmaraş Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Tertip Komitesi'nin aldığı karar gereğince maçları gece oynatmak istedikleri fakat, yaptığımız araştırmalara göre Batıpark Futbol Sahasının ışıklarının yetersiz olması ve Belediye Futbol Sahasının ışıklandırmasının olmamasından dolayı gece maçının oynanmadığı bilgisine ulaştık.

Şimdi biz yetkili mercilere soruyoruz.?

Daha önce Batıpark Futbol sahasında gece maçı oynanıyordu, şimdi neden oynanmıyor, ışıkların yetersiz olduğu söyleniyor, bu ışıklar neden güçlendirilmiyor. ?

Belediye Futbol Sahası içinde bulunan amatörlerin maç oynadığı saha ışıklandırmaya elverişli, bu saha neden ışıklandırılmıyor.?

Vali Saim Çotur Sahası aylar geçmesine rağmen bakımı neden bitirilemiyor.?

Kahramanmaraş'ın yeni yerleşim yeri olan Binevler semtine amatörlerin oynayacağı neden bir futbol sahası yapılmıyor?